| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti stiti scrise dupa filme?

P. S. Raspunsurile sunt doar cu filme scrise dupa carti, ceea ce nu ma intereseaza. V-am intrebat daca stiti carti scrise dupa filme(gen "Waterland" sau "12 Monkeys"sau Dead Poets Society), iar daca nu stiti va rog nu mai raspundeti.

7 răspunsuri:
| Danasilvia a răspuns:

Stiu foarte bine filmele facute dupa carti(sunt foarte multe, de fapt aproape toate), dar exista si carti scrise dupa filme, adica a aparut filmul si cineva a scris o carte care sa elaboreze ideea de exemplu... Daca nu stiti astfel de carti va rog sa nu raspundeti la intrebare

| Nik a răspuns:

Harry potter

| KULLER a răspuns:

Harry potter - super

| midnight_2375 a răspuns:

A Walk to remember
The notebook
Si majoritatea cartilor lui Nicolas Sparks.

| PedoBearIsHereBitches a răspuns:

Twilight

| Robi78 a răspuns:

Multe sunt filme facute dupa carti:un ex.:,, Morometii''.

| Hobincu_Amalia_1973 a răspuns:

Star Wars... Star Trek. Poti sa si verifici pe Play Store, o parte din ele sunt scrise chiar in 2011. Se stie ca filmele sunt mai vechi. Unele din Star Trek sunt si din acest an.