| Triana a întrebat:

Ce credeti despre SOPA si PIPA? Ar trebui sa ne facem de cap cat mai putem confused?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe o parte ar fi bine pentru ca producatorii pierd o gramada de bani cand totul e ilegal pe internet asa lumea ar face posibilul sa le cumpere de la magazine jocurile de exemplu numai ca e naspa cand stii ca nu poti sa-ti descarci muzica pentru mp3 si platesti orice vrei sa descarci de pe internet.

| Musique a răspuns:

TPU,nu va suferi deloc. + de ce sa-ti bati capul tu, cand altul hotaraste?

| sonny89 a răspuns:

E ceva serios! Cu totii ar trebui sa stim ca Internetul e o afacere imensa, iar in ultima vreme s-a cam pierdut controlul si e foarte divizat. SOPA vine cu o politica antipiraterie, insa scopul ascuns e clar de a domina internetul pentru a obtine profit. Bineinteles ca nu trebuie sa reuseasca.

| aditripsa a răspuns:

Nu este cazul sa ne agitam deoarece la o declaratiea a d-lui obama nu va fi aplicata
Iar ca sa iti dai seama se protesteaza online si in capitala lor deci in concluzie nu va fi internetul este libera exprimare si de aia nu va fi "cenzurat" funda?