| aDEeLAa a întrebat:

Ce cursuri de autoaparare recomandati in Buc? Unde ati avut o experienta neplacuta?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Recomand Aikido.
Pe langa Aikido m-am apucat la momentul respectiv si de inot si spinning ca sa imi pun sunculitele in miscare. Nu mai practic nici una din cele mentionate, dar reflexele de la Aikido tot le mai am.
De experiente neplacute am avut parte in toate zonele Bucurestiului, la un momentdat credeam ca am un semn in frunte gen : ia-te de mine acum. Ultima experienta a fost pe la Pacii, o tanara de alta etnie s-a hotarat sa-si bage mana in geanta mea in timp ce cumparam ceva de la aprozar, i-am sucit mana la spate pana a ingenunchiat in fata mea (un exemplu cam ce poti sa faci cu aikido) iar dupa aia reflexul meu razbunator i-a dat o palma din fundul gradinii direct pe ureche. Cred ca a durut-o.