| TrollingFace a întrebat:

Ce este un game-master?

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Un game-master este un game-master.

9 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Luat mot-a-mot asta inseamna, maestru in joc.
Daca te referi la World of Wacraft, GM-ul este omul care se ocupa de site, are grija ca playerii sa aiba un joc placut, fara hacking, ninja, spam, etc.

| oOSaritaOo a răspuns:

Game-master(GM) e bossu'.

| marina28 a răspuns:

O persoana foarte foarte buna la un joc. Cea mai buna!

| souliuliaN a răspuns (pentru marina28):

Depinde la ce joc te referi... daca este la Metin, este ca un admin...ai comenzi la iteme-ban playeri, kick playeri etctongue

| costel121 a răspuns:

Un game master este cel care se pricepe cel mai bine la joc si acesta ajuta jocul ca un administrator

| IoNuTz96 a răspuns:

Un GM(game-master este de fapt adminul jocului, sau ownerul acestuia, ce trebuie sa facu un GM? pai sa aiba grija sa nu gaseasca hakeri pe jocul respectiv, sa aiba grija de limbajul playerilor sau alte chestii, fundita big grin?

| RaduCata a răspuns:

Un game-master e gm adica adminul jocului. el poate sa bage arme/armuri in magazin

| bObby123 a răspuns:

Un Game master [ GM ]. este un tip care are grija ca jocurile sa se joaca corect si sa se pastreze limita bunului simt

| Blegu a răspuns:

E un fel de admin GM i se mai zice (prescurtate)