| Bazil a întrebat:

Ce este un powerball? Si de ce e asa faimos?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Ce este Powerball? Un giroscop nou, dinamic, perfect echilibrat, care poate ajunge la viteze de peste 15000 de rotatii pe minut, moment in care va exercita o presiune de peste 18 kg asupra bratului cu care il rotesti. Fara baterii, fara motor, pur si simplu prin putere giroscopica. Este cel mai rapid dispozitiv cu propulsie umana creat vreodata!

Se foloseste de obicei de sportivii ce au nevoie de muschi bine tonifiati(la mana... evident)
Mai multe detalii : http://www.powerball.ro/

1 răspuns:
| devine a răspuns:

Pai e un fel de minge care se invarteste in alta si creaza o forta... este facut pe principiul unui giroscop (Aparat care, antrenat de o miscare de rotaţie în jurul uneia dintre axe, se poate astfel deplasa încât să nu modifice direcţia axei sale de rotaţie). te ajuta sa iti tonifici muschii de la mana, e foarte util (din propria experienta)