| SweetAngel a întrebat:

Ce exercitii sunt bune pentru slabit dar si pentru intarirea musculaturii?

2 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

ACTIVITATILE FIZICE SI CALORIILE PIERDUTE PE ORA - metode si cure slabit/slabire
alergat (10 km/h) - 900 calorii/ora
inot (viteza medie) - 270 calorii/ora
tenis (simplu) - 400 calorii/ora
schi fond - 700 calorii/ora
mers pe jos (5 km/h) - 200 calorii/ora
ciclism (10 km/h) - 240 calorii/ora
Pentru a afla mai multe despre calorii, vizitati rubrica alimentatie si continutul caloric al alimentelor.

Cure de slabire - Dieta cu calorii negative click aici >>
Cure de slabire - regimul danez click aici >>
Cure de slabire - dieta click aici >>
Sa slabesc 9 kg in 14 zile - click aici >>

AEROBIC

Exercitiile aerobice au un rol foarte important in definirea corpului si in asigurarea unei senzatii de comfort pentru organism. Numele acestor exercitii atrage atentia asupra importantei pe care o are respiratia si reglarea ei la aceste exercitii. Efortul aerob trebuie sa fie asociat cu cel anaerob (ridicare de greutati) pentru a da rezultatele cele mai bune. Exercitiile aerobice trebuie sa dureze cel putin 15 minute fara pauza. Pentru rezultate notabile, e bine sa fie efectuate zilnic. Este greu de stabilit un program standard, intrucat gradul de individualitate este prea mare. Creati-va asadar propriul program in functie de reactiile organismului. Exercitii aerobice :jogging -mersul pe jos -saritul coardei -ciclismul -inotul

| justforyou a răspuns:

Abdomene, flotari, genoflexiuni, fandari, joginghappy