| Taa_Roxana_Brunetha_1998 a întrebat:

am si eu o intrebare.

Ce fel de exercitii pot face pentru intarirea musculaturii picioarelor? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Genoflexiuni, tinand gantere in maini, de 1-2 kg, fandari, alergat pe banda (iti poti lega de glezne saculeti mici cu nisip)

3 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Genoflexiunile sunt cele mai bune, si incearca si mersul piticului.

| CristianPreda a răspuns:

Incearca si tu sa faci genoflexiuni. Astea sunt cele mai bune. Daca vrei si pentru gambe, incearca sa stai pe ceva mai inalt care sa iti permita sa lasi calcaiele mai jos (pe pragul usii) si te ridici pe varfuri, apoi te cobori, si tot asa. Sper ca te-am ajutatwinking

| lrdaniel a răspuns:

Avand in vedere ca esti fata, nu cred ca vrei picioare musculoase, ci doar ferme. Inotul e un exercitiu foarte bun si complex in acelasi timp pentru aproape toate grupele mari de muschi. Ce e de retinut: de la inot nu vei obtine muschi umflati(cum vezi la tragatorii de fiare) ci striati, fermi