| agentX99 a întrebat:

Ce exercitii sunt la proba de admitere de la liceul Nicolae Tonitza?
Funda happy :*

Răspuns Câştigător
| Lisa968 a răspuns:

Sunt "doua probe"(eu itit spun ce ti s`ar putea da): Natura moarta, adica sa desenezi obiectele ce ti de pun in fata si sa le faci hasura tip cald-rece; si a doua este piktura. Subiectul nu il cunosti, dar o sa vina un domn, cu un plic de la minister, si o sa ti-l spuna. Iar la final o sa ti se faca media la aceste doua desene pus media din V-VIII cu testele nationale si daca ai noroc poti intra. Mult succes si iti tin pumii >big grin