| eubahhh a întrebat:

Ce frumoasa a fost copilaria! mi-e dor de ea!

tu ce preferi vremurile de acum(net, tv, gsm.) sau atunci cand stateam toata ziua pe str, ne jucam, faceam numai prostii, etc?

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Copilaria.Atunci cand ieseam afara si stateam de dimineata pana seara, jucam ascunselea si diferite jocuri, fotbal, colectionam carduri de la diferite snacksuri, cornuri etc., faceam schimb, faceam curse cu bicicletele etc.Cand imi amintesc de copilarie imi vin cateva lacrimi, ce as mai trai clipele acelea din nou dar din pacate NICIODATA nu o sa le mai traiesc, niciodata nu o sa se mai intoarca.Cateva lucruri bune sunt si in prezent, dar prea putine ca sa le comparam cu copilaria.Viata merge inainte, asta e.

| Razvan a răspuns:

Cand ma gandesc la copilarie ma gandesc la matusa mea. Ea a fost copilaria mea. Ea a facut totul sa fie magic.Mare parte din ce sunt azi ei ii datorez.Pacat ca a plecat inainte sa ma invete ca lumea din basme nu exista si in realitatecrying
Fara ea sunt un om mai sarac si mereu voi fi

| Deea a răspuns:

Eu sunt inca un copil si traiesc fiecare clipa.

| georgiana a răspuns:

Si mie mi-e dor de copilarie, cand stateam pana tarziu si ne jucam coarda, sotronul, sau cand imi confectionam propriile hainute la papusa. Tin minte ca mi-am facut multe hainute, chiar si o rochie de mireasa si apoi m-am gandit sa le vand. Aveam chiar un carnetel, unde scriam x, y a luat aia, z este dator laughing
Mi-e dor de vremurile de demult, cand ne jucam in fata blocului si ma loveam la genunchi si plangeam o ora pentru ca aveam `buba`.
Radeam de cei mai mari ca noi pentru ca ii vedem cu iubitii lor si ziceam ca noi nu o sa fim asa, niciodata nu o sa avem un prieten si nu o sa lasam sa ne desparat un baiat.Eram un grup de 8 fete, azi am ramas doar 2, iar cand ne vedem pe strada parca am fi straini.Nu incerc sa inteleg, merg mai departe, dar pacat, pentru ca mancam din aceeasi farfurie.

| Dominicc a răspuns:

Din poza... ta. pai era net si pe vremea ta. Dar nu aveai tu acces la el. acum 14-15-16-17 ani. deci ne jucam pe afara. si era si tele fonie mobila acum 12 ani,

| eubahhh explică:

Claudyu

am avut acces la ele nu e vb de asta! am 16 ani

dar acum cativa ani era altcumva

lumea s-a schimbat dintr-o data

in anii 2005-2006-2007 a fost distractie adevarata

acum nu mai e asa, din ce in ce mai putina distractie, tt ziua pe net si fite pe multi

si oameni din ce in ce mai rai

| d33a a răspuns:

Ambele variante happy... daca ar fi sa aleg numai una m-as plictisi fara cealalta happy

| adydassler a răspuns:

Nimic nu se compara cu acele vremuri...ar fi frumos sa le mai traiesc odata.winking

| Anonim_5535 a răspuns:

A fost o data vremea ta,
Poate si vremea mea cand ne jucam
Si ne distram
Ca 2 frati
Dar acum ne-am modernizat
Si lumea s-a schimbat...
Si intre noi
Doar prietenia a
RAMAS!

| RooN a răspuns:

Super intrebarea ta:)
Uite o melodie care imi place foarte mult http://www.youtube.com/watch?v=e79R4LsFys0
As da totul sa mai fiu copil:X

| cristinela a răspuns:

Cea traita inainte.Nu era atata invidie, concurenta intre copii.Era doar concurenta de la scoala, nu cea in ce priveste hainele sau ce tip de telefon ai, sau ce joc de psp nou ai...

| Dianna a răspuns:

As prefera de o mie de ori mai mult vremurile de mult trecute cand doar ne jucam toata ziua, nu stiam de net, de mall`uri si pitzipoance peste tot.happy
Pacat :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca fiecare perioada a vietii are farmecul ei si dupa cum vezi traim si judecam prin comparatie. Dar viata merge inainte, si mie imi pare rau cand vad ca acum tinerii socializeaza mai greu "live", netul e cel mai bun prieten. E bine sa tii o balanta, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o intrebare retorica...nu v-ati prins?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca amintirile din copilarie...si acum imi amintesc cu drag de ele.happy

| catalinutz1288 a răspuns:

Cu siguranta, copilaria... big grin