| poly_4749 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru tratarea racelii?

Răspuns Câştigător
| Dj Boalca a răspuns:

Aspirina saracului mane

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Theraflu, Coldrex sau fervex plus ceaiurile calde cu lamaie.

| Arthur a răspuns:

Vin fiert, pălincă fiartă, baie fierbinte şi fuga în pat până a doua zi.

Janina
| Janina a răspuns:

Ceaiuri cu lamaie si miere
aspirina-paracetamol
daca poti si nu vomiti bea si 1 2 coldrex max grip

| valy a răspuns:

Pai mergi la farmacie si cerei pastile sau ceaiuri contra racelii. fa o baie fierbinte, imbracate gros chiar daca e cald in casa, dimineata sau cand ai chef pune niste sare mare intr-un (lighean)si toarna apa fierbinte si baga picioarele acolo si lasa-le un timp bine sa nu te oparesti ca faci alte tampenii dupa aia si cam atat. dimineata poti bea niste ceai de tei sau oricare iti place tie, oricum sa bei ceva cald, ciocolata calda si asta este tot parerea mea

| c0rn3l1uss a răspuns:

Medicamentee!

| khrys a răspuns:

Un singur lucru stai in pat!:d

| emanuelf a răspuns:

Ceai de ceapa, mancare cu usturoi si suc din otet de mere cu o lingurita de miere.

| Deea dYdY a răspuns:

Multe lichide:apa, ceaiuri-musetel, dar stii ca totusi nu e bine sa iei pastile dupa propria minte...mai bine e sa faci o vizita la doctor, asta daca se agraveaza!

| Green a răspuns:

Coldrex big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nurofen si aspirin plus c.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau Theraflu in ceai.
Cateva strabaturi acolo si ma pun din nou pe picioare.
Iti recomand sa consulti medicul de familie, este cel mai indicat.
Sti ca poti slabi doar prin combinarea unor alimente? La fel e si cu racelile /bolile astea, doar lund ceva nu scapi doar amani trebuie sa iti dea doctoru mai multe pastile care in combinatie saisi faca efectu foarte bine. Succes.

| adapurple a răspuns:

Ceai(de preferat de ceapa) dar e groaznic la gust!

| Cosmin. a răspuns:

Multe lichide + aspirina/paracetamol si daca persista coldrex

| ioana_9061 a răspuns:

Ceaiuri caldute de menta si i-a paracetamol sinus sau nurofen.Stai in pat invelit.