| AlinaOneDirection a întrebat:

Ce inaltime ar trebui sa aiba schiurile pentru mine daca eu am 138 cm si 25 kg?
Nu am schiat niciodata si as vrea sa imi spuneti si de ce firme ar trebui sa fie (ex.Salomon) schiurile. Dar nu as vrea sa fie prea scumpe (ex.400 lei). Am cautat pe diferite site-uri si am gasit si de 50 de lei dar nu de marimea mea si nu am vrut sa se strice asa repede.Am gasit si un tabel pe internet unde imi spunea la inaltimea mea culoarea si marimea betelor.Era cam 100 cm betele si galbene.As vrea sa primesc si linkuri daca se poate.Si as vrea site cu schiuri junior.Multumesc happy

4 răspunsuri:
| Spintecatorul a răspuns:

Cati ani ai? :o

| AlinaOneDirection explică:

Eu am 10 ani.

| AlinaOneDirection explică:

Am 10 ani.

| Prajiturica_6436 a răspuns:

Schiurile trebuie sa-ti ajunga pana la nas... iar firma nu conteaza atata timp cat schiezi bine cu ele...de ex eu am fisher am avut head si blizzard.Costul este de la 400 lei in sus dar daca le iei din oser tot echipamentul costa pana in maxim 200 lei

Sper ca am fost de ajutor
Pupici kiss

Spor la schi!

Ps: scuze ca am raspuns acum cand nu mai este zapada straight face