| antonelk a întrebat:

Ce inseamna cand te visezi mireasa?:-s ca m-am visat straight face

131 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.nu stiu si eu m-am visat azi noapte.Si mama mi-a zis ca o sa moara cineva apropiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai din cate stiu eu ...sa te visezi mireasa inseamna moarte...:-|

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m`am visat acum 2 ani,,, si de atinci necazuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar vise... Eu zic ca nu trebuie sa crezi in toate astea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am visat si ma vedeam mireasa chiar aseara si m-am speriat un pic am 14 ani. inca nu ma casatorisem finalul a fost urat,,,, nu prea cred in vise... dar totusi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am visat mireasa... Am visat intreaga nunta. Pot sa spun ca a fost un dezastru, nu-mi placea nici rochia ce o aveam, imi era rusine de invitati, ma gandeam ce am facut, ca nu trebuia sa ma marit pentru ca nu prea ma inteleg cu partenerul acual nici in realitate. Un cosmar era de fapt toata nunta mea din vis si imi doream sa se termine cat mai repede. Asta ce inseamna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e prea bine, auzi de o moarte, sau vei pati ceva urat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamana ca`ti moare cineva apropiatsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti o proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand visezi mirese sau te visezi mireasa.se spune ca va muri cineva sau se va imbolnavi...la fel si cand visezi ca varuesti. cand visezi copii mici.sau cand visezi ca-ti cad maselele sau dintii... daca visezi ca te doare atunci cand iti cad ineamna ca e ruda cu tine sau ai o anumita legatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lume\ stie povestea cu mireasa calata de o caruta poate ti-se va intampla si tie asa ai putea sa ne spuii ce fel arata-i

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lume\ stie povestea cu mireasa calata de o caruta poate ti-se va intampla si tie asa ai putea sa ne spuii ce fel aratai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n vreau sa te speri dar sa stii ca visurile uneori se pot implini eu am visat un accident si ziua urmaoare am avut un accident grav cu 4 decedati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu vreau sa aflu si eu deoarece si eu m-am visat mireasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te visezi mireasa inseamna ca vei fi mireasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca o sa te insori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand visezi o mireasa inseamna ca cineva din familia ta sufera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca e ceva de rau...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te visezi mireasa in biserica este un semn foarte rau, dar nu este acelasi lucru si cand te visezi mireasa, de exemplu: acasa. Adica lucrurile acestea sunt diferite (au o semnificatie diferita, nu este acelasi lucru).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine deloc ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inpusti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, atunci cand te visezi mireasa inseamna ca te barfeste cea mai buna prietena a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca iti va marge bine inn casnicie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca iti moare cineva apropiat sau din familie...nu intotdeauna este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca vei muri si nu vei avea casatorie niciodata, si pe lumea cealalta o sa ramai chel(cheala)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce ai visat mai exact?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca te-ai gandit la o nunta sau la ceva care avea legatura cu o mireasa ori cum nu te speria nu ti va intampla nimic daca vrei sa mai discutam adresa mea de mes e boraalexandra1999