| antonelk a întrebat:

Ce inseamna cand te visezi mireasa?:-s ca m-am visat straight face

131 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama o sp ca e de bine daca visezii ca estii mireasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moarte, ceva rau pentru. tine sau membrii familiei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o nu ai minte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necaz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mise pare ca o sa ai gjinion ca cum daca visezi copii mici asta inseamna ghinion mersi ma cheama florin mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te visezi mireasa in oglinda
MORI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah! sa te visezi mireasa inseamna ca e un lucru foarte rau asa ca te sfatuiesc sa uiti ce ai visat! Multumesc!rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine eu stiu ca nu e de bine, dar sa stie tota lumea visele nu sunt opuse realitatii, dar in legatura cu visul tau eu asa am auzit de la mama, matusa de la multa lume. SUCCES IN CAUTAREA RASPUNSULUI! ITI SPUN NU E DE BINE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic ca mori pana maine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o sa mori asta inseamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna cand visezi rochie alba si pantofi albi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mooooaaaaarrrrrttttteeee!rolling on the floorrolling on the floor...asa imi sp stra-bunica mea ca inseamna...:! tise va intampla ceva rauuuuuuuuurolling on the floorrolling on the floorhi ca ochii in 4!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai visat mireasa inseana ca te vei marita candva!rolling on the floor. sau cine stierolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va intampla ceva rau (asa mi-a spus mamaia).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiuhhh din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca te mariti:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu fai futacioaso!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna cand visezi mireasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca o sa ai deces in familie, sau ceva rau in familie:crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candte visezi mireasa inseamna ca nu mai ai mult de trait

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mireasa/Mire Asteptari prea mari ce iti pot crea dezamagiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar un vis ...Nu ti se va intampla nimic...E doar o super stitie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca incuran o sa te mariti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am visat nu stiu ce inseamna

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite aici explicatia completa a viselui in care apare mireasa -> http://www.fetelestiu.ro/......i-mireasa/

| julius a răspuns:

Visul cu mireasa are mai multe interpretari, uite intr-un dictionar de vise : http://vise-dictionar.ro/Mire_mireasa.html sau o interpretare mai detaliata aici : http://interpretare-vise.ro/mireasa.html

| kiko_3973 a răspuns:

Atunci cand te visezi mireasa inseamna moarte... nu intreba de unde stiu... moartea ta sau a cuiva drag sau apropiat tie depinde acum de vis, daca erai doar tu si in ce circumstante ai visat. E multa teorie.

| ionutarges a răspuns:

Iti sta capul la maritis, esti femeie si vrei sa te mariti, de aia visezi asta. Ia zi n-ai visat si niste copii? Pai iti sta capul si la copii...fiindca pur si simplu e un singur raspuns valabil :. esti femeie si numai la asta iti sta capul

| oxana17 a răspuns:

Parca era ceva de rau... dar ma rog, daca esti crestina nu mai cauta interpretarea viselor, deoarece acestea sunt doar superstitii, care vin de la cel rau.