| MaNumescCumDoresc a întrebat:

Ce inseamna cand un om este de meserie PR? Dau funda+vot la restul!

Răspuns Câştigător
| Bobby87 a răspuns:

Buna seara! Activitatea in PR, consta in primul rand in cunoasterea pietei pentru care comunici indiferent ca este vorba de spectrul politic, companii, ONG-uri sau institutii publice.PR=Public Relations. sper ca iti este de ajutor, dar si de folos.Sanatate!

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Pr = public relations deci un consilier de imagine + ofiter de presa/purtator de cuvant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna "Relatii cu publicul". Prescurtarea vine din engleza.

| Clawd3lw a răspuns:

PR=Public Relation=Relatii Publice.
Iata cateva indatoriri ale acestuia :el elaborează un program de PR
scrie comunicate, rapoarte, documente
organizează conferinţe, evenimente, expoziţii
se ocupă de managementul crizei
fluidizează comunicarea internă
păstrează legătura cu publicul
menţine compania în centrul atenţiei etc. etc. etc.