| ScuFitZzA_1559 a întrebat:

Ce inseamna a avea o meserie?

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

A avea o meserie inseamna viitorul tau este simplu
ai meserie ai viitor
nu ai meserie si tai frunza la caini nu vei avea niciodata un viitor vei fi doar un muncitor cu ziua prost platit
asta ti-o spun ca la copilul meu bafta si apuca-te de treaba
nu sta pentru ca stand fara meserie vei fii un nimeni in viata

| yaVanilla a răspuns:

Meseria reprezinta totalitatea cunostintelor obtinute in timpul scolii sau practicii, acestea ii permit celui care le poseda sa execute anumite operatii de transformare sau prelucrare a materiei prime si a semifabricatelor sau sa presteze anumite servicii.

| mxmsksionutz a răspuns:

Meseria face parte din viata si trebuie sa ai mai multe scoli practicate