| Mary496 a întrebat:

Ce inseamna N-15? Plec in vacanta saptamana asta si vroiam sa vad un film(in Cinemacity Iulius Mall Cluj) si am doar 14 ani si pe site-ul Cinemacity la sfarsitul filmului scrie N-15 si vreau sa stiu daca verfica cineva varsta.

Răspuns Câştigător
| Goblinoid a răspuns:

N-15 inseamna Nerecomandat sub 15 ani, avand in vedere ca ai 14 ani nu cred ca o sa ai probleme cu intrarea, nu stiu exact cum functioneaza dar scrie nerecomandat nu interzis, poti sa dai un telefon acolo inainte sa mergi ca sa verifici.

1 răspuns:
| masterblaster a răspuns:

Eu am fost la o Cinematografie si era un film care scria N-17
Si eu am doar 12 ani, si am avut permisiunea de a intrahappy