| MoonLight a întrebat:

Ce inseamna "noob"? Stiu ca "nob" in engleza inseamna bostan si ma gandesc ca se foloseste ca si "cap de bostan", dar nu stiu sigur. Ma puteti lamurii? =)

10 răspunsuri:
| momo a răspuns:

O persoana care nu e experimentata intr-un anumit domeniu sau pur si simplu nu stie si nu vrea sa invete de la cei care cunosc. Si care poate fi foarte enervant prin comportaentul sau.
Ceva de genu' oricum.
Sper ca te-am ajutat (:.

| rRAzvANn a răspuns:

Newbie/incepator

funda?big grin

| UnuAltu a răspuns:

Pai in jocuri online, la playeri care nu stiu ce trebuie sa faca, sau sa joace le zicem "noob, nubi"

| L3XxA a răspuns:

PROST, tampit, idiot, fraier, ETCtongue

| Marghioalaa a răspuns:

Eu stiu de ''prost'' sau ceva de genu'happy

| SangJin a răspuns:

Eu stiu ca astia spun,, noob" cu sensul de,, beginner", de incepator care nu stie (aproape) nimic. Se spune si la misto, si si cu un sens asemanator celui pe care ti l-am spus mai sus. Sper ca te-am ajutat.

| BLG a răspuns:

Nob(in romana) este folosit cu sensul de PROST

nu stii expresia:
esti nobbig grinbig grin=esti prostlaughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ori incepator, prost sau natarau big grin