| BlackRose08 a întrebat:

Ce inseamna r. i. p?[trebuia cu litere mari dar nu ma lasa] Funda` :*

Răspuns Câştigător
| AnonymousM a răspuns:

Rest In Peace = Odihneste-te in pace

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Initialele cuvintelor latine Requiescat In Pace(odihneste-te in pace) inscrise pe cruci in cimitirele catolice. Numnai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Requiescat In Pacem. Latinescul pentru "odihneasca-se in pace". Si, printr-o coincidenta, Rest In Peace in engleza.

| Cristea a răspuns:

Rest In Peace.

| filipm2001 a răspuns:

Rest In Peace (Odihneasca-se in pace), si de obicei e urmat de numele celui care a decedat.
sad

| xlmpq a răspuns:

Rest In Peace adica odihneste-te in pace

| Cåpåċεl a răspuns:

R.I.P care se pune la cruce inseamna Rest In Pace = Odihneste-te in pace happy

| MeGustaaa a răspuns:

Rest in peace asa se spune in engleza cand un om moare, sa se odihneasca in pace

| Tibi_4641 a răspuns:

Rest in peace happy

| Alecsa11 a răspuns:

Rest In Peace

| muricuigrec a răspuns:

Rest In Peace - sau in romana = Odihneasca-se in pace happy

| Paul_2929 a răspuns:

R.i.p= rest in peace

| snoppyamabil a răspuns:

REST IN PACE(odihnestete in pace)funda?big grin

| Pinky_8498 a răspuns:

Rest in peace