| fuckThisLife a întrebat:

Ce intelegeti prin cuvantul emo?

12 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Am auzit ca literele EMO vine de la Eu Ma Omor asa am auzit dar persoanele emo sunt emotive

| SuperMagicSmile a răspuns:

Emotionally instable

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Emo=eu ma omorlaughing

| MâţaD a răspuns:

Emo vine de la cuvantul englezesc EMOtion, care inseamna emotie.Cei emo sunt considerati persoane stapanite de emotii, EMOtivi.Insa acest cuvand s-a denaturat si se intelege ca sunt acele persoane care se imbraca si arata ciudat, care se sinucid si care sunt diferiti de ceilalti intr-un sens rau.

| mariusxd a răspuns:

Un copil trist si deprimat
sau doar cineva caruia i se pare cool sa se dea emohappy.

| DozaDeVise a răspuns:

Pái emo vine de la cuvantul emotiv... emotzional

| Crivi a răspuns:

Un copil distrus

| andrei234 a răspuns:

Emoist?!

| Cat_3006 a răspuns:

Copil Prost care vrea sa se dea cool smug

| morena238 a răspuns:

Nuy stiti nimic emo vine de la Eu Ma Omor ei au fost facuti pe lumea asta pentru a se sinucide

| VampyDilY a răspuns:

Pai EMO= cu o persoana emotiva, care-si tine emotiile inchise, o persoana deprimata, inchisa, fara curajul de a se exprima

| iuliadark a răspuns:

Emo inseamna emotional emotionat adica sa ai mereu emotii sa fi retras nu numai sa ascultii formatii sataniste cei emo isi fac rau singuri isi exprima furia pe ei insasi