| miln a întrebat:

Ce jocuri pe hartie stiti? Si cum se joaca.

Răspuns Câştigător
| gabriela32 a răspuns:

Poti incerca X si 0 (nu este nevoie sa ti-l explic, toata lumea stie acest joc), Tomanapt asa numit si "Valiza" (trebuie jucat in 2 persoane: iei o foaie de hartie. il pui pe cel de langa tine sa spuna alfabetul de la a la z. in timp ce el spune alfabetul, tu spui "STOP", iar el iti spune la ce litera s-a oprit. dupa ce a spus litera, amandoi v-a trebui sa scrieti un oras, judet, munte, apa, animal, nume de om cu respectiva litera. daca aveti cuvinte diferite, primiti 10 pct., daca aveti cuvinte identice, primiti 5 pct. sper ca te-am lamurit, daca nu, imi dai un reply).

6 răspunsuri:
| ashta a răspuns:

Tomanapt il stii? daca nu comenteaza raspunsul si til explic!

| SunsetSun a răspuns:

Valiza- cineva spune alfabetul si celalat spune stop cu litera care cade se scriu 10 cuvinte pe o foaie care incap in valiza. Daca aveti cuvinte la fel pentru ele se primesc 5 pct. daca cuvintele sunt diferite se primesc 10 pct.

| opartedinviata a răspuns:

X si o... avioane... tari orase sate. cred ca toata lumea stie de ele laughingsmug

| miln explică (pentru SunsetSun):

Jocul se incheie, numarandu-se punctele, cand termina de scris unul din jucatori?

| SunsetSun a răspuns (pentru miln):

Da. Cine termina primul spune stop, si celalalt nu mai are voie sa scrie doar daca a inceput cuvantul poate sa il termine.

| SunsetSun a răspuns (pentru miln):

Da.