| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri se pot juca la o petrecere in pijamale? dau fundita.
va rog sa ma ajutati. ce am putea face la o petrecere in pijamale sau cum se poate organiza. orice sfat va fi puncta de catre mine dar cel mai bun are fundita

13 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Monopoly, Adevar sau provocare, Sticluta, Remi, va puteti uita la un film, sa va machiati si sa va imbracati ca niste vedete, apoi sa faceti "parada modei", sa faceti anumite concursuri: gen concurs de dans, concurs de muzica, de mima, de desen etc. dar nu-mi fac griji, o sa va vina voua o idee cand sunteti impreuna.happy

| GdX a răspuns:

Adevar sau provocare, sticluta, carti pe pedepse, urmatoarea carte, leapsa, tomapant.

| Yang a răspuns:

Draga mea iti inviti prietenele la tine, dupa asta inainte ca ele sa ajunga pregatesti ceva bun cu manutele tale, popcorn faci o pizza impreuna cu maica-ta(ii creste inima daca ii ceri sa te ajute) pregateste muzica, cat despre jocuri carti, poker daca stiti; orice joc care are ca final pedeapsa este amuzant, adevar sau provocare, va faceti unghiile, povestiti despre scoala, baieti, parinti, dansati, va uitati la o comedie etc

| Lol_1641 a răspuns:

Misto, si eu am facut intr-o zi asa ceva daca ai si baieti si fete jucati jocul ala cu sticla! sau "adevar sau provocare"

*distractie placuta, dai fundita?*

| greenapple a răspuns:

Cineva scrie, fara sa vada nimeni, primele propozitii dintr-o povestire.
Apoi impatureste hartia, astfel incat sa nu se vada decat bu8ltima propozitie.Hartia trecela urmatoarea persoana, care citeste ultima propozitie si continua povestea.
Dupa ce au scris toti cate ceva, cititi cu voce tare toata povestea.

Daca vrei o gustare:
Pentru fiecare portie amesteca intr-un bol o lingurita de gem de capsune si miere pana cand se subtiaza. Toarna sosul peste iaurt apoi amesteca.

Ati putea sa va aranjati parul, sa va machiati sa va faceti unghiile, sa cantati, sa va uitati la filme sau sa cititi reviste.
Sper ca ti-am fost de ajutor si iti doresc petrecere frumoasa!

| LaviniaPisi a răspuns:

Pregateste o prajitura o pizza sau o bautura energica ca sa ai energie tu si prieteni

ai nevoie de multe perini si de decoratiuni ce it i place tie si prietenelor

jocuri ex ochi albastri
adevar sau provocare
supermodel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invarte sticla.Barfiti,va uita-ti pe reviste de moda sau cu baieti.Va machiati...lucruri d-astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va jucati "de-a vatzi ascunselea" sau alt joc din asta stiu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jucati va vighingii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi atenta! Invita-ti prietenele la tine. Cumpara cam 6 oje diferite, fa pizza sau popcorn, inchiriaza un film de groaza, va faceti unghiile, popcornul sa fie de preferabil cu cascaval. Sa stati pana la 12 noaptea ca sa fie filmul mai eficient! Imi dai fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca trebuie sa jucati ascunselea sau un joc care pui cateva patratele de ciocolata intr-o farfurie si toti va ascundeti prin casa. Unul dintre voi trebuie sa va caute si intre timp ce va cauta, voi trebuie(fara sa vada ea) sa va duceti in camera in care se afla farfuria cu ciocolata. Cel care va cauta nu trebuie sa va vada atunci cand mergeti spre farfuria cu ciocolata. De exemplu, daca voi sunteti 8 trebuie sa puneti 7 patratele de ciocolata pe farfurie. Daca in timp ce iesiti din ascunzatoare, copilul care va cauta va vede, acest jucator va fi eliminat. Cine ajunge ultimul la farfuria cu ciocolata va iesi din joc pentru ca nu va mai avea ciocolata pe farfurie. Voi trebuie sa luati doar o sigura patratica de ciocolata cand ajungeti la farfurie. e distractiv jocul, am dat si eu odata o petrecere in pijama si l-am jucat.toti au plecat fericiti acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau idei de jocuri pentru ziu mea daca poate cineva sa imi spuna!