| ღÐelly a întrebat:

Ce jocuri stiti de jucat pe afara?

Răspuns Câştigător
| BlkDrmm a răspuns:

De-a v-ati ascunselea.
Fete filme sau baieti.
Daca aveti minge:
Ratele si vanatorii.
Tara tara vrem ostasi.
Magarul intre oi.
Tarile.
Va jucati tenis.smug Am lovit toate masinile de pe strada cu mingealaughing:d
Puteti sa stati pe un pres si sa va jucati carti,tomapant, painicutele, fazan.

5 răspunsuri:
| Vokii a răspuns:

Ascunsa
7 pietre
pinselea
baba oarba
Am mai inventat cu astia de afara un joc. unu arunca piatra, iar ceilalti stau cu spatele sa nu vada unde o arunca.Iar dupa ce spune ala cu piatra "gata". ceilalti trebuie s-o gaseasca. Iar cine o gaseste arunca piatra. si tot asa. rolling on the floor [ stiu suna stupid]

| DrummerDreams a răspuns:

Poti sa te joci sticluta.tongue

| XtmCamiii a răspuns:

Heiii fi atenta:

1) Clasicul adevar, provocare sau procente (dar noi adaugam ceva numic foc: trebuie sa pui doua persoane si sa alegi pe cine ai scoate din foc, celalalt ramanand sa arda)

2) Sticluta: Este unul din favoritele mele, numai ca fara refuzuri si prostii dinalea, acolo preferabil sa participe doar cei cu sange-n ei sau care nu sunt rusinosi.

3) Eu cu un prieten am inventat un joc pentru cei ca noi:

sa fie 5 baieti, 5 fete maxim 7-7.
Pe rand, fiecare baiat se va baga in baie si fetele vor veni pe rand la ele. Fetele il vor pune pe baiat sa aleaga tipul de sarut: sarut francez, sarut pe obraz, sarut pe gura, pentru cei mai nebuni sarut in trei:X... Si asa pana se termina si ultimul baiat. La sfarsit fetele vor desemna in unanimitate,, Cel mai bun sarut". Erma mai... cand l-am facut dar e frumos:X.Noi numa jocurile astea facem plus:

4),,Biletele chinezesti"

Este gen biletele cu surprize din prajiturile chinezesti. De dinainte cineva va scrie biletele, gen: Cine citeste asta va fi sarutat de x si y.

E fain jocul si dureaza mult.

5) Fantana:X

Cred ca nu mai trebuie sa explic ca e cunoscut da hai:

Vei pune concurent/a; ul pe jos cu ochii inchisi si-i vei spune: Ai cazut intr-o fantana si ai picat la cati metri? (Spune naratorul)

Trei variante si persoana alege cu ochii inchisi. (Nr de metri la noi inseamna cate saruturi)

Si cand ai picat unde te-ai lovit?
Se va arata diferite parti ale corpului, cei mai nebuni nah. Tot asa trei variante, el alege una.

Si ai fost salvat de:
Aici se va alege persoana care o va saruta pe persoana de pe jos.
Baiat-fata; fata-baiat si fata-fata nu faceti perversiuni baiat-baiat :-&.

Iti urez distractie placuta

| xDoiObrăjori a răspuns:

Salutareee! Uite ce îmi trece prin minte acum :
-Sotron,
-De-a baba oarba,
-v-ati-a-scunsea,
-Aruncatul mingiei.

Atât îmi trece prin minte! Fundiţaaaa? Pleaseeee!

| miky_1392 a răspuns:

Pai.:
1. fate-ascunselea
2. cu mingea: mamaligalaughing .volei...basket...fotbal.magarusul intre oi.
3. imparate imparate

si daca nu stii jokurile iti si zc cum se joaca/:d