| anonim_4396 a întrebat:

Ce lecturi recomandati pentru inceputul clasei a 7a? doamna profesoara ne face verificare la lecturile de vara (adica clasa 6-7) si ar trebui sa fie mai multe la numar.Va astept raspunsurile urgent.sa nu fie nu stiu ce romane si lungi de sute de pagini, dar nici scurte, scurte ca fabula.

2 răspunsuri:
| YumiSukinanda a răspuns:

Este lamedelini, morometii asa mia mspus mie doamna de clasa a 7

| LaviniaMaria98 a răspuns:

Eu sunt in a VII a si am avut de citit in vacanta mai multe:Morcoveata,Print si Cersetor,Poezii de Eminescu,La medeleni,Tom Saywer,Iapa lui Voda, Dumbrava minunata, etc.
Sper sa ti fie de folos!