eluveitie
| eluveitie a întrebat:

Ce lucruri create de om consideraţi că nu sunt folositoare? De ce?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Armele de distrugere în masă (nucleare, chimice, biologice, etc)

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Presa de scandal. Cea mai nefolositoare industrie care da nastere la cele mai multe pseudovedetetongue

eluveitie
| eluveitie explică:

Da da @paul27 ...se pare că sunt un om al naibii de rău dacă mie îmi plac lucrurile alea cera le'ai zis tu laughing ...hai ca m'ai amuzat laughing
Oricum la ţigări şi la droguri îţi dau dreptate...la rock nu laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde si folositoare cui...
fitele, orgoliul, tigarile slims, horoscopul, toate accesoriile din yahoo messenger, yahoo mail (cand exista gmail ), taierea brazilor de craciun si arderea dupa, certificatele de garantie la drumuri in romania, horoscopul, manelele, batista ornament la costum, cravatele, masinile de lux, de fapt cred ca as putea continua pana maine, dar stii ce? pana la urma as gasi si astora o intrebuintare pentru ca e totul relativ, si un rahat in care ai calcat poate ingrasa pamantul acolo unde te stergi. Si iti pot gasi o intrebuintare inclusiv pentru toate cele de mai sus: numai daca te gandesti cate lucruri pot deveni utile pentru ca tin dobitocii ocupati cu ceva.

| User a răspuns:

Tigarile si drogurile. pentru ca aduc doar cheltuiala, boala si dependenta. A, si rock-ul, pentru ca il aduce pe satanalaughing

| Thunderstruck a răspuns:

Wow @paul27 mai uimit prin prostia ta:O cum sa aduca rockul pe satana esti nebun de legat:O:O:O.Imi pare rau ca te jignesc dar chiar e ceva iesit din comun prostia astalaughingadica eu sunt rocker si duc o viata normala(ies afara ascult muzica ma mai duc si pe la biserica etc) si nu m-am gandit niciodata sa fiu satanist sau chestii de asteastraight face. Adica e alta treaba daca tu asculti manele si urasti rockul pentru ca e mult mai ascultat si mai frumos... oricum nu cred ca esti impotriva dorgurilor si tigarilor daca ai dat raspunsul asta( probabil cand l-ai dat erai sub influenta lor)laughing.Hai papa

| romanionu a răspuns:

Nu as putea spune ca sunt inventii care sa nu fie nefolositoare
Cele mai multe inventii au aparut datorita lenii pe care o are omul...
Si creatorii a multor inventii nu credeau ca ar fi atat de utilizate si de importante pentru viitor Ex:TV, calculator happy

| Digital112 a răspuns:

Banii laughing

| JesterRO a răspuns:

Lucrurile care inlocuiesc si/sau distrug natura/naturaletea.

| tarziu a răspuns:

Bolile create de om. si crede'ma ca sunt multe

| Anecherry a răspuns:

Prejudecatilehappy

| Paris a răspuns:

Uneori omul insusi este nefolositor, ce sa mai vorbim despre lucrurile create de el. happy Sunt atat de multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da drogurile, tigarile, unele statui, monumente istorice in contradictie cu istoria si evenimentele de la momentul respectiv, centralele eoliene distrugerea ecosistemului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pitici de gradina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Droguri si tigari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape tot ce a creat omul este nefolositor si distrugator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drogurile,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma lasi eu caut de natura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manelele de care nu se dezlipeste Paul27... se hraneste in fiecare zi cu ele sa ii tina de foame... ( nu imi bat joc ca am inteles ca nu am voie. sunt doar sincer )