| 97Mark97 a întrebat:

Ce metode de a prinde heretii stiti? curse, capcane sau alte chestii, v-as ruga sa imi spune-ti explicit sau poate chiar un link cu un video! multumesc!

2 răspunsuri:
| 97Mark97 explică:

Hereti sau hareti nu stiu sigur cum se scrie/spune sunt pasari rapitoare ce traiesc in padurile, campiile din Romania, se poate asemna cu soimul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu voiam sa intreb. Acum inteleg ca vorbesti de erete (pl. ereti), pasare rapitoare ca si uliul. Nu stiu daca pot fi prinsi. Ei vineaza doar pasari vii (stiu eu).

Întrebări recente