| 97Mark97 a întrebat:

Ce metode de a prinde heretii stiti? curse, capcane sau alte chestii, v-as ruga sa imi spune-ti explicit sau poate chiar un link cu un video! multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu voiam sa intreb. Acum inteleg ca vorbesti de erete (pl. ereti), pasare rapitoare ca si uliul. Nu stiu daca pot fi prinsi. Ei vineaza doar pasari vii (stiu eu).

| 97Mark97 explică:

Hereti sau hareti nu stiu sigur cum se scrie/spune sunt pasari rapitoare ce traiesc in padurile, campiile din Romania, se poate asemna cu soimul