| IoanaIonuca a întrebat:

Ce mi-ați recomanda să aleg dintre Craiova, Drobeta Turnu Severin și Târgu Jiu pentru a vizita într-un weekend? Și de ce? Chiar nu știu la care dintre ele să mă decid.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti vizita Targu Jiu, este un oras frumos (orasul meu natal), poti merge prin parcul cel mare, sa vezi monumentele lui Constantin Brancusi, cum ar fi Coloana Infinitului, Poarta sarutului si Masa Tacerii, frumos aliniate cu o biserica intre ele si casa fostei diriginte (daca inca mai traieste :/ ) thinking

Este si un mall pe acolo daca te plictisesti big grin

| mgtow a răspuns:

Evita Craiova. Oamenii se plang ca umbla multi cutitari in zona si maraie

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Craiova = Bania rromilor. Nu merita. Tg-Jiu sau Severin. Ce poti vedea? Tg-Jiu: https://bit.ly/3lbUSGz Dr. Turnu Severin: https://bit.ly/2V5zXu6 Eu as alege Turnu Severin. E mai bogat in locuri de vizitat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Drobeta Turnu Severin. Ai acolo Dunărea cu toată splendoarea ei.

| siriusblack98 a răspuns:

Craiova zic sa elimini din start. Am fost de doua ori in acel oras, am si cativa prieteni care locuiesc acolo. Nu ai ce vedea iar in trafic dai numai de idioti mai ceva ca in Bucuresti. Indieni foarte multi care nu stiu ei legislatie rutiera iar seara pe strazi e teroare. Mi-a placut foarte mult Targu Jiu in schimb, cu toate ca in afara monumentelor, nu ai ce sa vezi. Adica in doua zile sigur te plictisesti.

| Adry05 a răspuns:

Depinde ce te interesează. în Craiova în afară de parcu ăla central nu prea ai ce vedea. dr tr severin la fel, e mic și nu ai mare lucru de văzut, doar portu
în târgu jiu sunt sculpturile lu brâncuși pe care le vezi într-o oră și cam atât.

| mihai69 a răspuns:

Și Turnu Severin, și Târgu Jiu sunt ok. Mai multe vezi prin primul, e și ceva mai tranzitat și ofertant d.p.d.v. turistic.
Și ai și în imediata vecinătate destule de văzut.