| poiuytrew a întrebat:

Ce părere aveți despre fetele/femeile din zodia Scorpion?

3 răspunsuri:
| Cretzule a răspuns:

Fiecare om are caracterul sau! Nu poti sa caracterizezi un om dupa prostiile astea

| Irmmma a răspuns:

Pai eu am o fata in clasa si nu o suport. Poate nu toate sunt asa dar ea e o egoista si o idioata, o urasc!sad

| AnaBejenaru a răspuns:

Destul de draguta, fara a fi, în cele mai multe cazuri, frumoasa. Cu toate acestea, datorita puterii ei magnetice este deosebit de seducatoare si are un farmec cuceritor.
Ea reprezinta femeia care, daca regreta ceva, atunci acest regret este faptul ca nu s-a nascut barbat.
De aici unele tendinte ale sale spre masculinitate, trasatura ce transpare îndeosebi în vestimentatie; latura dominanta este functionalitatea, ceea ce va însemna o croiala simpla si lejera.
Foarte dinamica si independenta, ea poate fi o partenera ideala pentru casnicie (caci e foarte atasata casei, copiilor sai si sotului), cu conditia însa ca acesta din urma s-o înteleaga si sa-i respecte independenta si preocuparile profesionale.
În caz contrar, va fi nefericita si depresiva psihic si va cauta sa evadeze de langa un barbat tiranic, ori mai adesea (în cazul unuia slab), îl va parasi imediat.
Apartinand celui mai senzual semn al zodiacului, femeia-scorpion este foarte pasionala în dragoste, devoratoare, dar poate cadea adeseori în extrema cealalta si adopta o atitudine de calugarita.
Unii spun ca femeia Scorpion iubeste cu organele sexuale. Dar nu este deloc asa. Atunci cand intalneste un patener de care se indragosteste, devine foarte tandra si romantica.
Femeia Scorpion tine foarte mult la copiii sai, uneori avand chiar tendinta sa-si neglijeze sotul pentru ei.