| Loly a întrebat:

Ce parere aveti ca imaginile/video pornografice se gasesc pe toate site-urile unde au acces si minori, chiar si copii de 7-8 ani? Acum am descarcat o melodie de pe un site si erau foarte multe imagini cu aspect pornografic.

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Da, sunt peste tot.
Eh, dacă la asta se gândeşte majoritatea populaţiei lumii...

| PinkPanther a răspuns:

Nu una buna, dar acei copii nu ar trebui sa stea la pc fara supraveghere, oricum exista programe care nu lasa calculatorul sa intre pe asa ceva, acesta obtiunese gasete si in windows

| justme97 a răspuns:

Pai din moment ce nimeni nu i opreste pe administratorii unui site ei sunt liberi sa accepte sponsorizari de la site urile pornografice.e decizia lor si nu exista nici o lege care sa le interzica asta
sunt de acord cu tine ca nu e bine dar in lumea asta pentru bani si publicitate se intrec toate barierele.
singura solutie e ca parintele sa si supravegheze copilul si sa i explice deschis despre ce e vorba si ce nu e bine si daca nu, exista programe care nu permit accesul pe toate site urile care contin asa ceva
si se mai intreaba lumea de ce se maturizeaza asa repede copiiisad

| AlexXx1 a răspuns:

Parca tu nu te uiti si e treaba companiei ce lasa pe net daca erau isteti faceau ceva sa vada si parinti la ce intra ei

| Adrian1997 a răspuns:

Exista un program care restrictioneaeza accesul copiilor la aceste site uri, noroc ca ai mei nu mi au pus un astfel de programlaughing