| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti? Cu cat mai multe opinii, cu atat mai bine! (funda pentru cea mai buna argumentare)
http://www.youtube.com/watch?v=TiZsTLYt5Zc

Răspuns Câştigător
| MoonLight a răspuns:

Inceputul e foarte linistitor, iar peisajul Arctic e perfect pentru melodie. Videoclipul reprezinta lumea vietuitoarelor in zona arctica, fiecare cu mediul sau de viata. La 2:01 arata Pamantul intreg inghetat, iar la 2:04 zice ceva de "The end of the Planet". In opinia mea. dupa ce m`am uitat la tot videoclipul banuiesc ca acesta vrea sa infatiseze natura virgina(netulburata de om).Cum spuneam si mai sus la 2:01 arata pamantul inghetat, deci ori se discuta despre era glaciara ori este imaginat aici un asa zis "sfarsit al lumii". ^^

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cooool big grin

| MoonLight a răspuns:

In fine.probabil ca nu am fost eu atenta Ana. Uite un documentar dragut http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU, dar nu are subtitrare in romana ci in engleza.

| anonimgl a răspuns:

E cel mai frumos videoclip pe care l-am vazut si melodia e super!

| AoBo a răspuns:

MoonLight
Nu e vorba despre sfarsitul lumii, ci despre acest minunat loc care se afla undeva la "capatul" pamantului, aproape "rupt" de lume; totusi, imi place mult cum gandesti si cum ai abordat aceasta tema.winking

| AoBo a răspuns:

Un documentar foarte bun! Multumesc!