| Annitu a întrebat:

Ce parere aveti de melodia asta (si povestea asta):x:x:x? http://www.youtube.com/watch?v=dhyy96Tpje0

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Povestea este trista insa mesajul ei este acela, de a pretui dragostea atunci cand o ai si nu doar dupa ce ai pierdut-o. Tanarul si-a manifestat dragostea si a fost atent cu prietena (iubita) lui, pe tot parcursul relatiei lor, insa fata a fost indiferenta si nu i-a aratat dragostea sa, credea ca tot ce primeste este meritat si ca ea doar trebuie sa primeasca si nu si-a dat seama ca, iubitul ei are si el nevoie de certitudine si de un tratament corespunzator si mai ales similar cu cel pe care el l-a folosit in relatia lor. Relatia a fost sortita esecului din lipsa de comunicare si mai ales dintr-un egoism al fetei care n-a inteles ca, pentru a pastra realtia si ea trebuie sa fie atenta cu persoana iubita. Cand au ajuns de s-au despartit, din initiativa baiatului, care s-a simtit neiubit si neinteles, doar atunci fata si-a dat seama cat de mult il iubeste si ca fara dragostea lui nu poate trai. Hotararea ei de a-si curma viata este intru-totul gresita, pentru ca, in cazul de fata, ar fi putut sa-si clarifica sentimentele si desigur ca, totul ar fi fost in regula si s-ar fi impacat.
Chiar daca nu s-ar fi impacat, nu era cazul sa se sinucida pentru ca din aceasta relatie esuata, a invatat ceva important si ar fi putut sa o ia de la inceput cu o noua relatie, care ar fi putut sa-i aduca implinirea.
Melodia este foarte frumoasa si te duce cu gandul la o dragoste neimpartasita. Este romantica si iti trimite un mesaj sufletului tau. Pe aceasta melodie poti sa visezi, poti sa plangi daca ai chef si poti sa speri ca, ziua de maine va fi din nou frumoasa.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Este o mel foarte frumoasa si in acelasi timp foarte trista.love struck Iti da o stare de tristete si merita sa o asculti atunci cand esti trist.happyCu toate ca este veche imi place multlove struckSi povestea este frumoasa si foarte romantica.happy

| kh1ss a răspuns:

E veche, si melodia si povestea tongue

| Criiss16 a răspuns:

Melodia este foarte frumoasa si povestea foarte trista.

| dyanna a răspuns:

Melodia o stiu de mult timp. cat despre poveste, eu, fiind o romantica incurabila, am inceput sa tremur pe la minutul 6 si nu mi-am putut stapani o lacrima...crying

| cristina_4459 a răspuns:

Este ft frumoasa atat melodia cat si povestea...eu plang de firkre data cand ma uit la ea...si sunt mai multe povesti tot la fel de frumoase... poate cateodata ne regasim si noi in unele intamplari...

| meioana a răspuns:

...ma unge pe suflet...melodia...si povestea ma lasa rece... fara nici un cuvant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o melodie tare frumoasalove struck Imi aduc aminte ca defiecare data cand eram trista ascultam mel asta.happyPovestea este foarte romantica.happy
Imi place si povestea si mel love struckhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o melodie trista parerea mea, imi da o stare de tristete. Dar e frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se numeste melodia pentru ca clipul a fost sterg.va rog spuneti-mi si mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie im place mult poveste si melodiastar]