ValiMocanu
| ValiMocanu a întrebat:

Ce parere aveti despre Legile lui Murphy? Care dintre ele vi se pare ca se confirma mai des?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai am. Prin martie, dupa ce mi s-a refacut oarecum umaru', zic hai sa scot bandajele si sa-mi tin mina intr-o fasa, atirnata de git (cum ma sfatuise doftoru'). Avea mama o chestie special pentru asta, cu arici ca sa o poti potrivi dupa nevoi. Unde e? In geamantanu' de pe sifonier. Care, ca sint 5? Hai sa vedem primul'. Jos cu el... nu e. Jos al 2-lea... nu e... jos toate pe rind. Al dracu' sa fii tu Murphy ca era in ultimu' geamantan rolling on the floor

8 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ha ha ha...foarte buna intrebarea!
Ce parere sa am, se potrivesc al naibii de bine!
Vin si eu cu cateva exemple: cand esti cu cineva cu care nu vrei sa fii vazut, fix atunci te vei intalni cu persoana care nu vrei sa te vada, sau atunci cand vrei sa demonstrezi cuiva ca ceva nu merge (de ex-un tv-aveam eu pana sa-l schimb, un televizor, care facea figuri, la sonor, in sensul ca uneori si-l pirdea si de cate ori chemam pe cineva sa se uite, mergea perfect, la cateva ore, iar nu mergea, pana m-am enervat si mi-am luat unul nou/acest exemplu se aplica si in alte cazuri, cand vrei sa arati ca ceva nu merge atunci va functiona) sau atunci cand arunci ceva, despre care consideri ca nu iti mai trebuie, pentru ca nu l-ai mai folosit de mult, fix in secunda doi dupa ce il arunci, vei avea nevoie undeva de el sau alt exemplu, pentru situatiile pe care eu "le ador"..., cand ceva merge perfect si toate par a fi in regula, e clar ca undeva sta sa bubuie ceva, pentru ca, nu-i asa, nimic nu este perfect...
Si ar mai fi, cand cauti un lucru, il vei gasi in ultimul loc in care te-ai astepta sa fie..., la mine aceasta lege se aplica mai rar, pentru ca eu sunt foarte ordonata si din cauza ca-s tot timpul pe fuga, nu as avea timp sa stau sa caut dupa fiecare lucrusor, asa le am puse bine si stiu pe fiecare de unde sa-l iau, dar se mai intampla in graba, cel mai des cu telefoanele, noroc ca am 2, unul din ele, pe rand e in permanenta langa mine, si daca nu-l vad pe celalalt ma sun de pe unul pe altul si e foarte tare cand imi suna de pe te miri unde... Am avut noroc cand l-am recuperat dintr-un taxi, am sunat dupa el si mi-a raspuns taximetristul, si el mirat ca nu stia ce-i suna prin masina, un baiat deosebit care mi l-a adus, de atunci sunt foarte precauta cu telefoanele mele.
Asadar, si mie mi se confirma foarte des cateva din legile lui Murphy...

| selef a răspuns:

Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

| mircea a răspuns:

"orice fapta buna se pedepseste "? parca totusi nu-i de la Murphy citire...

| iuddavali a răspuns:

"Cand ceva merge prost, cu siguranta va ajunge la apogeu" sau "Fiecare are cate o idee grozava, dar inaplicabila" in discutiile din pauza cu colegii.

Vezi mai multe http://costel.info/blog/2013/09/06/legile-lui-murphy-la-locul-de-munca/ sau http://costel.info/blog/2013/09/11/legile-lui-murphy-despre-viata/ - multe dintre ele le intalnim destul de des. :)

| florentina_2607 a răspuns:

Dupa ce arunci un lucru, nu trece mult si ai nevoie de el.
Adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ceva trebuie sa iasa rau, o sa iasa rau.
cand cauti ceva -ai sa gasesti tot ce ai pierdut, mai putin ceea ce cautai.si cea cu felia de paine unsa cu unt.coincidente care coincid cu actiunile zilnice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint penibil de reale, ieri mi-a cazut pieptenele pe jos. Si-l cau... si-l caut, sub pat, sub sifonier, drace, numai ca n-am dat mobila la o parte, in rest. Nu e si pace. Dom'le, da unde putea sa sara? Cind bag picioru' in papuc simt ceva. Ma uit. Stupoare, numai acolo nu-l cautasem rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate. de ex Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.