| nikolikky a întrebat:

Ce porecle mi se potrivesc la numele nicoleta sau gabriela?

Răspuns Câştigător
| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Niko, nimic, ika, gabi, gaba, gubu, gaga, ela,

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru Nicoleta:Colette, Niky, Colly, Nyta...Pentru Gabriela:Brie(se citeste Bri), Garyetta, Ryela, Rayela...

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Porecle mai mult se dau pentru. com este persoana dar daca vrei niko nici nimic noleta neta noa nita si gaby gabitza gala gila briela

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Nicoleta-nico
gabriela-gabitza

| Piticaaa a răspuns:

Nicol, Nico, Gabi...

| Bacteriuță a răspuns:

Pentru nicoleta : nico, nicola, nic, nicky, leta smug laughing
pentru gabriela : vestitul gaby big grin, gbl, gabry, gabitza, ela tongue
:*

| Vla2xD a răspuns:

Dupa mine poreclele nu se dau dupa nume ci dupa cum esti tu ca persoana...(:

| Tufuu24 a răspuns:

Bunahappy. Depinde la ce te referi prin porecle. Uite de exemplu pe mine ma cheama Anca, dar mi se spune Tuff dintr-un anumit motiv. (poveste lunga). Asa ca depinde daca vrei as folosesti diminutive de la nume poti sa-i spui de exemplu:Nico, Gabi, Gabita,. Dar porecle gandeste-te la o intamplaere sau la ce au ele mai deosebitwinking. Incearca prin porecle sa nu scoti defectele in fata. Sper ca te-am ajutat.

Tuff.

| bonatz a răspuns:

Pentru nicoleta, ma gandesc ca Nico[Niko] sau Nicol[Nikol]
Pentru Gabriela... Gabi[Gaby] happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicoleta - Nico, Nickie, Nikki, Leta, Nick, Nica, Colle, Colette;
Gabriela - Gaby, Gabbe, Gabri; [ aici nu stiu ] thinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nika, nikoly, niky, nikutza, letta, coleta, nity...gaby,gabitza,ela/

| Finetty a răspuns:

La nicoleta : nico, nic
Iti raspund mai bine la gabriela pentru ca asta e numele meu: gabi, gabri, gabitza, gabitzu, bitzu, bitzunel, bitzulik. e bine? big grin

| Andrei1994 a răspuns:

Gabi, gabriz nu mai stiu funda?