| sergiu2525 a întrebat:

Ce pot face dupa ce m-am taiat cu lama/bigul in zona mustatzei, sunt pe la inceput, si ma grabeam si am apasat prea tare intr-o zona.am m-ai patit-o o data, si nefacandu-i nimic mi-a luat aproape o luna sa se vindece. ce pot face sa faca coaja mai repede, caci acea zona e cam sensibila si creste greu?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

În primul rând, dacă se mai întâmplă, apasă imediat locul tăiat cu un tifon pentru a opri sângerarea. Dacă pupă un minut două nu s-a oprit, continuă să presezi. After shave-ul are rolul de a dezinfecta. Eu, pentru tăieturi folosesc aloe vera, e o planta pe care o am în ghiveci, din care rup o parte din frunză, o spăl și aplic sucul plantei pe rană.

1 răspuns:
| User a răspuns:

Da-te cu after shave dupa fiecare barbierit si n-o sa ai probleme. A, si foarte important - after shave-ul sa fie fara alcool, mai ales daca ai ten sensibil. Eu ti-as recomanda balsamul after shave nivea sensitive. Are un pret cam piperat, dar isi merita banii.