| georgehari a întrebat:

Ce preferaţi: Valentine's Day sau Dragobetele? De ce?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nici una nici alta! Cei ce se iubesc cu adevarat isi fac zilnic declaratii de dragoste si mici cadouri, nu este nevoie de zile speciale pentru asa ceva. Sunt persoane, care in preajma acestor zile, mai ales Valentine's Day ( ca e isterie internationala ) devin foarte stresate in cautare de cadouri.de multe ori din obligatie, sa nu creada partenerul ca nu este iubit daca nu i se ofera un cadou..., sau nu i se face o declaratie... Oricum, macar in aceste zile oamenii sa puna mai mult accent pe iubire si tandrete, afectiune... la cata violenta este in lume...

12 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Valentine's Day deoarece este sarbatorit de catre toata lumea in aceeasi zi si este un motiv bun pentru a-ti bucura fiinta iubitabig grin

pupimik
| pupimik a răspuns:

Nici una nici alta.Valentine`s Day e prea comercializata. E o ocazie numai buna de marti preturile la flori si la bomboane de ciocolata in forma de inimioare.
Dragobetele nu-l sarbatoareste aproape nimeni.

pupimik
| pupimik a răspuns:

*marit

| kh1ss a răspuns:

Nici una... nici alta... nu consider ca este nevoie de o zii internationala... ca sa ii spui cuiva ca il iubesti... consider ca asta ar trebui sa o faci in fiecare zii

| xibalba a răspuns:

Valentine's day laughing pentru ca e ziua mea de nastere, subiectiva de mine big grin. No, acum serios, ma lasa rece ambele.

| monicaclaudia a răspuns:

Sunt de acord cu pupimik si alessa nu avem nevoie de o zi pe calendar in care sa demonstram persoanei iubita ca tinem la el ( ea)
O relatie e facuta din mici gesturi si e de durata cind aratam zilnic persoanei iubite ca il respectam si ca tinem la el ( ea )
PSbig grinragobetele? sincer e prima data ce aud termenul acesta

| Orannginna a răspuns:

Dragobetele categoric. Mi se pare o prostie sa imprumutam sarbatorile altora atata timp cat le avem si noi pe ale noastre asemanatoare, cu aceeasi tema si culmea in aceeasi luna! Am fi putut foarte bine sa valorificam ce avem dar e mai comod sa fim cu un pas in spate.winking

| astertix09 a răspuns:

Sunt un bun prilej pentru a face ceva romantic in plus fata de zilele celelalte din calendar. Asa cum sarbatorim si prima zi cand ne-am cunoscut. Ne amintesc de faptul ca timpul cat suntem impreună, vorbesc de mine și iubita mea, este limitat. Nu există nicăieri o certitudine că mâine vom mai fi.

| crisa a răspuns:

Dragobetele nici nu stiu cand e. Nici n-am stiut vreodata, nici parintii mei n-au pomenit de el.
"Valentinu"... e prea isteric, comercializat, pompos, etc.
Totusi, prefer (desi e mult spus) Valentinu', pentru ca atunci se trezesc barbatii si-si aduc aminte ca au o iubita/sotie/prietena acasa si, macar de dragul artei, cumpara o floare.

| stardeea a răspuns:

Valentine`s day e o prostie comerciala, poate a fost candva o traditie frumoasa, iar din pacate Dragobetele e uitat de fiecare data

| pitzy a răspuns:

Valentine's Day pentru ca suna mai bine si este saebatorit de majoritatea populatie planetarehee hee

| deutza_9965 a răspuns:

valentine's day...il sarbatoresc toti.