| Ralucka_7047 a întrebat:

Ce puteti spune despre fetele nascute sub zodia sagetatorului?happy Fundita!

Răspuns Câştigător
| Mihaitsa22 a răspuns:

Hehe, impulsive...cupidoanetongueuneori rasfatate, cam greu de inteles atunci cand vine vb de ceva mai important de intreprins.Respectuoase dar in acelasi timp vulgare, toate la momentul potrivit...crede-ma ca stium, am si eu una asa ca tinetonguetongue:X

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@TUJYTJYKIYKUYU Hahah mi-ai amintit de cineva cunoscut din aceeasi zodie. Doar ca e opusul, cu exceptia de rigoare: "Îi trebuie confort şi consideraţia mediului. "
Iti zic eu ceva sigur despre fetele nascute sub zodia sagetatorului: de ziua lor e prea frig!

| T a răspuns:

Sunt generoase, prietenoase si destul de amabile. Entuziaste si vorbarete happy. Poti fi uneori si putin arogante. Le place sa calatoreasca si stiu o multime de povesti.
Sunt optimiste si le place aventura - din ce cunosc eu.

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Eu una sunt sagetator. big grin

Deci sa vorbesc despre mine?laughing
Femeia Sagetator este ca o sampanie, intotdeauna neobosita, atunci cand trebuie sa se bucure de viata. Ea vrea sa-si traiasca viata la maxim. Este expansiva, aventuroasa, impulsiva si nelinistita. Ii place sa calatoreasca fizic, emotional si spiritual. In mintea ei, viata este o serie nesfarsita de aventuri, explorari si posibilitati. Simte nevoia de schimbare, varietate si o continua stimulare pentru a nu se plictisi. Independenta si tot timpul alergand cu capul in nori, este imposibil sa o constrangi. Ii este frica sa depinda de ceva sau de cineva, sau sa fie intr-un fel sau altul ingradita. Este o rebela si face doar ceea ce vrea ea sa faca. Este o idealista care are ganduri mari si are pretentia sa fie cea mai buna, doar pentru ca asa isi doreste ea. Ii place sa rada si se asteapta ca intotdeauna sa fie fericita si nu accepta nici un nor in viata ei.Este vanitoasa. Femeia aceasta vrea sa se conserve si sa se amuze.Nu poate suporta plictiseala.Si-ar taia si o mana pentru a avea un subiect de discutie. Este directa, sincera, buna.la suflet si marinimoasa. Iubeste libertatea si trebuie sa aiba posibiklitati de a calatori.Are nevoie de variatiuni si stimulare. Sinceritatea ei in unele lucruri sentimentale ii zapaceste pe barbatii pe care i-a avut, iar daca un amant o dezamageste i-o spune direct.Barbatul pe care il are ar trebui sa fie foarte fericit si mandru pentru ce are langa el, de asemenea sa pretuiasca cat o mai are!

Femeia Săgetător poate să îmbrace numeroase aspecte, de la marea hetairă, la cucoana patroană, de la femeia bărbătoasă, la cea perfect feminină. Cel mai des ea este înclinată spre o viaţă ordonată, spre forma dragostei paşnice şi împăciuitoare, într-o existenţă legală şi ordonată, cu un partener care se bucură de un oarecare credit, de o bună reputaţie. Prin aceasta înţelege să-şi asimileze bunele maniere şi să se conformeze regulilor de bună-cuviinţă.

Este tolerantă, indulgentă, cu un spirit larg, dar nu suportă să fie înşelată şi are oroare de scandal.

Visul ei este să aibă o viaţă bogată, o casă luminoasă, animată de ambianţa firii ei generoase, o bibliotecă frumoasă, un salon mare, relatii numeroase şi alese. Îi trebuie confort şi consideraţia mediului.

Spre deosebire de acest tip de femeie Săgetător, care a fost prezentată şi care este caracterizată de o feminitate marcată de simţul demnităţii care o face să înflorească în virtute, onoare sau grandoare morală, mai există şi alt tip de femeie Săgetător, care este adesea, in copilărie, un adevărat băieţoi, şi odată devenită adultă, îi rămâne ceva din aceasta. Acest tip de femeie simte nevoia să se joace, să rişte, să braveze viaţa, chiar să ducă o viaţă agitată. Ceea ce contează în primul rând pentru o asemenea fire este să încerce beţia aventurii, ameţeala unei existenţe agitate, bucuria unei vieţi independente. Simte prea puţin dorinţa de a-şi pierde libertatea într-o legătură care să o fixeze pentru totdeauna şi se mărită cât mai târziu posibil. Dacă se mărită, o face pentru că a recunoscut la partenerul ei acelaşi joc de care e mistuită şi ea, dragostea pentru spaţii vaste, setea de necunoscut, de aventură, de viaţă aspră şi arzătoare.

LECŢIA IUBIRII:Lecţia sa este să-i înveţe pe ceilalţi că iubirea este francheţe, iar ea trebuie să înveţe de la ceilalţi că iubirea este fidelitate manifestată prin constanţă.

happy.

| asjdhkas a răspuns:

Cel care este in zodia sagetator este cel care frange inimi asa stiu eu