| MariaFiscusunteu a întrebat:

Ce reprezintă pentru voi prietenia?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Oglinda ce reflecta iubirea din noi.

| Sh4Dow a răspuns:

Aveti grija cu prietenia asta... big grin, unii nu sunt deloc cum par... chiar daca se considera "cei mai buni prieteni ai tai"

| DDCC a răspuns:

Prietenia? Un sentiment frumos, la fel ca dragostea, pe care-l legăm cu cei din jurul nostru, cu care avem ceva în comun. Nu contează când legăm această prietenie cu acele persoane ci cât timp va dura acest sentiment, nu contează dacă am greșit în trecut contează ce facem în continuare. E drept că omul are și dușmani, chiar mulți poate, altfel n-ar avea valoare.
Pentru mine prietenia adevărată îmi dă sens vieții, să continui când mi-e greu mai mult de dragul lor, să împărtășesc bucuriile și tristețiile cu ei, să simt că trăiesc alături de ei. Poate fi un sentiment greu de definit, la fel ca iubirea și îmi pare rău pentru cei care nu-l cunosc încă. Prețuiesc fiecare persoană care intră în viața mea.
Dar pentru tine ce reprezintă?

| PŞtefaniaP a răspuns:

Acea persoana care e mereu langa tine, e dispus sa se sacrifice pentru tine, te inveseleste cand treci printr-o situatie dificila puppy dog eyes

| prisacarul56 a răspuns:

Mai exista asa ceva in ziua de azi?

| Sinceritate a răspuns:

Prietenia este ceva minunat, nu se poate explica in cuvinte! happy