| ღRαmøOoღ a întrebat:

Ce s-a intamplat cu locotenentul Alexandru Gheorghe? A fost dat jos din functie sau ce?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Urmează. Dacă e Gherghe...

| ღRαmøOoღ explică (pentru Arthur):

Daca cu Gherghe te referai ca nu am scris corect, daca nu ai observat m-am corectat.

| Arthur a răspuns:

Nu la acest lucru m-am referit. Indiferent câte idei bune ( sau nebune ai avea ) uniforma te obligă la o anumită în societate şi nu numai. Prin acţiunile pe care le are poate implica întregul corp al armatei.
Ce a făcut este foarte grav. Armata nu are voie, la fel ca şi poliţia să : " Nu pot face parte din partide, formaţiuni sau organizaţii politice ori să desfăşoare propagandă prin orice mijloace sau alte activităţi în favoarea acestora ori a unui candidat independent pentru funcţii publice;

Nu pot candida pentru a fi aleşi în administraţia publică şi în Parlamentul României, precum şi în funcţia de preşedinte al României;

Nu pot declara sau participa la grevă;

Nu pot participa la mitinguri, demonstraţii, procesiuni sau întruniri cu caracter politic ori sindical; "

| Arthur a răspuns:

Edit : ''...te obligă la o anumită conduită...''