| Cenusareasa09 a întrebat:

Ce sa fac cand ma plictisesc? Ceva idei? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Hikari a răspuns:

Buna.
Hmm pai fac multe lucruri.
Ori imi mai aranjez prin camera anumite lucruri, cant la chitara, ma uit peste niste reviste, bezni desenate. Saaau:
-sa citesti
-sa faci karaoke
-sa dansezi
-sa te uiti la un film
-sa te uiti la tv
-sa te joci pe calculator
-sa vorbesti pe mess cu prietenii
-sa probezi haine mai vechi si sa te distrezi cu o prietena buna sau chiar mai multe facand un mini teatru
-sa faci poze
-sa le modifici
-sa rearanjezi obiectele din camera
-sau pur si simplu sa te joci un joc cu familia.Gen monopoly, nu te supara frate etc...
Sa stii ca exista multe posibilitati...winking

58 răspunsuri:
| CaRamElLa96 a răspuns:

Invita o amica la tine si priviti un film de care va place voua mai mult big grin apoi niste muzica si dans poze big grin Eu asa fac de obicei.

| Roxin a răspuns:

Citeste, uita-te la filme sau pune-ti gandurile pe foaie.De obicei scapi de plictiseala asahappy

| a1doru a răspuns:

Citeste si tu o carte. ajuta la ''destuparea'' creerului rolling on the floor

| Tlbi a răspuns:

Citesti http://xux.ro?

| anonima5682651 a răspuns:

Poti citi o carte sau sa iesi cu prietenii, sa te uiti la un film sa inviti cativa prieteni la tine etc funda? kiss

| Jacquelinee a răspuns:

Deseneaza, Citeste, Scrie, fa schite de haine pe care ti-ar placea sa le ai, canta, asculta muzica, uita-te la un film, la un serial, dormi, iesi afara cu bicicleta/rolele, redecoreaza-ti camera, fa curatenie, invita o prietena, plimba-te, invata sa canti la un instrument nou. Succeswinking

| iulydulcica a răspuns:

Poti intra pe mess sau uita-te la intrebarile de la TPU si da raspunsuri

| Dydy112 a răspuns:

Crd ca esti din grupa mea! Si eu ma plictisesc mereuuuuuuu si nu stiu ce sa fac. I-am innebunit pe parintii mei cu replica : M-am plictisitt! Habar nu am ce sa fac, eu mi-as dori un animal cu care sa ma joc, dar ai mei nu vor sad

| OanaLilo a răspuns:

1- citeste
2- vorbeste la telefon cu un prieten / prietena mai veche;)
3- incearca sa jonglezi=))
4- canta :O
5- danseaza :OOO

Uite aici cateva ideei folositoare :>
http://www.clopotel.ro/......la-89.html

| Olliiie a răspuns:

Citeste.
Cauta un film bun si spor la vizionat :P
Iesi afara cu prietenii.
Joaca-te sims, ori joculete pe facebook.
Karaoke pe you tube (crede-ma, e foarte amuzant :)) )
Uita-te pe site-uri cu haine si incaltamine online..de ex: www.gojane.com
Poti incepe un blog :).
Fa poze :P

| delia2002 a răspuns:

Pai dupa mine uitete la un film e groaza si daca vrei iti dau e unul de groaza rau:'the grudge'

| oanabuysomeweed a răspuns:

Pai acasa:
Poti sa desenezi cu ochii inchisi, faci poezii amuzante, te uiti la un film(recomand The Hunger Games, mirror mirror :D si Hugo ) sau sa iesi la un suc cu prietenii.
Pe net:
Karaoke; incearca www.Desenatori.ro,e un site de desenat, si te mai uiti aicihttp://www.squidoo.com/101funthings si alegi ce ti se pare interesant :)

| beautifulkiss a răspuns:

Buna pai:deseneaza,canta,danseaza,invata dansuri,scrie o carte,compune cantece/poezii/povesti,fa origami, fa quilling, fa machete, fa sudoku/rebus/integrame, joaca jocuri gen:3D Logic si Zuma,joaca ce jocuri iti plac,fa teste de personalitate,uite-te pe TPU,iesi afara(afara poti sa joci ping-pong,sa teplimbi cu rolele,sa alergi putin prin parc,sa stai pe o patura cu amicii tai si sa va jucati carti sau badminton sau volei daca ai minge de volei),fa-ti un blog,fa un film,modifica poze,cauta poze ca wallpaper,fa curat in calculator,fa curat in camera,joaca-te cu animalutul tau(daca ai),citeste,mergi la shopping,gateste,picteaza,fa-ti un jurnal,cauta-ti un hobby,colectioneaza lucruri,invata cuvinte noi in engleza,franceza sau ce limba iti place tie, imbogateste-ti vocabularul, viziteaza muzee, mergi la bunici, perfectioneaza-te intr-un anumit domeniu.Numai bine.

| bogdanworld a răspuns:

Sa te uiti pe aici www.smallprix.ro

| Bhăă_Izabel_1977 a răspuns:

Canti citesti dansezi asculti muzica te plimbi cu bicicleta te dai cu swerdul te plimbi cu rolele pictezi desenezi te joci cu prieteni iesi cu prieteni la o plimbare sau un suc si o pizza.Mai vezi si tu ce faci bine? Dar sa stii cand te plictisesti iti distrugi viata!

| iatantibi a răspuns:

Pai joaca un joc pe calculator gen: metin2, 4story, battle star galactica online
du-te in parc cu prietenii, fa poze editeaza poza, si multe altele...

| edy260 a răspuns:

Pai desenez forme geometrice
-ma joc la calculator jocuri logica
-ma joc pe afara
-imi descarc un joc tare depinde care iti place eu mi-am decarcat gta Romania 2
-vorbesc pe mess cu prieteni
-daca am minute pe telefon sun cu nr. ascuns si rad de lume (asta am vacut cu varul meu)
-si...
-ascult muzica care imi place :allors on danse, guess who locul potrivit etc.
acum cu prietenii::
-te duci pe facebok si faci ceva smekerii
-prinzi pasarele "grauri"
-dupa aia le dai drumul dar sa fie un pic mai mic le arunci cu mana ca o minge
si cam atat stiu eu happy

| ĂăăAlexandra a răspuns (pentru edy260):

Tocilarule laughing

| Pupsik2 a răspuns:

Hmmm...daca nu stii cu ce sa te ocupi ocupate de tinewinking

| Artemis16 a răspuns (pentru Dydy112):

Nu rezolvi nimic daca ai un animal ....eu am 2 pisici, 2 caini si o chinchilla ....si tot ma plictiseesc de moarte straight face

| LovetobeLoved09 a răspuns:

Pai...
1.Daca e vara du-te la piscina cu prieteni
2. daca e iarna stai acasa, fa-ti un ceai vb cu o prietena
3. daca e primvara iesi afara si distreazate! Cu rolele, bicicleta etc.
4. Daca e toamna cheama o prietena sa va uitati la un film. Funda?

| bia12 a răspuns:

Buna pai pui porecle prietenilor tai, scrii o poezie, scrii in jurnal, vorbesti la telefon, sa te intersezi cinei teresa fidalgo pe google...sunt multe medote

| cataseff a răspuns (pentru a1doru):

Cred ca mai bine ai citi tu o carte, si nu ti-ar strica nici niste lectii de gramatica!happy
Aaaa, si daca nu te-ai prins pana acum de ce ti-am spus toate acestea:`creerului` se scrie creieruluihappy. Bafta

| Grove1234567890 a răspuns:

Poti sa aduni scame,sa pictezi aerul, sa distrugi ce ai prin casa, sa manaci hartie, sa iti rozi unghiile, sa te joci pititea cu tantarii..sunt foarte multe lucruri de facut cand esti plictisit! sper ca te-am ajutat :*!

| jbclauu a răspuns:

Comentezi pozele prietenilor pe facebook. faci tot felul de experimente culinare impreuna cu prietena ta. sper ca te-am ajutatlaughing... funda?

| DjD3liric a răspuns:

Uita-te la filmul asta casa de ceara o sa mori de frica iti garatez dar uitate noaptea

| soneicristi a răspuns:

Pai ma dau cu skatebordul ma uit la TV cant in engleza(playback) ma uit la in puii mei ma duc la baschet dansez, fac peisaje din melane fac cascade ma uit la Art Atac sa ma inspir si cam atat funda?

| Frumusika7 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti pui castile de telefon in urechi, sa dai la rodio, sa te intinzi in pat si sa te relaxezi gandindute la lucruri frumoase.

| Carmen100 a răspuns:

Poti sa:
sa scrii poezii amuzante

sa te uiti la un film
sa te joci cu prietenii(sau sa te intalnesti cu ei)

sa vorbesti la telefon cu ei

sa faci farse la telefon

sa te joci cu acuarelele ( gen sa te manjecti pe maini si apoi sa le pui pe o foaie)

sa te joci pe telefon

sa te joci cu sora/fratele (daca ai)

sa sari coarda

sa faci jogging(va rog nu radetzi de mine, nu prea stiu cum se scrie)

sa mergi cu colindul

sa mergi la piscina

sa mergi la mall

sa desenezi chestii amuzante pe o foaie

sa iti faci poze amuzante

daca e iarna poti sa te urci pe gard si sa arunci cu zapada in oamenilaughing

sa iti faci cont pe conquiztador( e f tare)

sa intri pe facebook(daca ai)

sa iti faci unghiile

sa iti faci parul(incerarca coafuri la nimereala, eu am gasit o gramada)

sa faci parada modei cu hainele parintzilor

sa iei tocurile mamei si sa te plimbi prin casa

sa iei 2 suluri de hartie si sa te "imbraci" cu ea

sa faci origami

sa faci "retete" (gen o lingura de otet. doua linguri de scortisoara, patru linguri de faina etc.)

sa te uiti la filmulete amuzante

sa cauti haine sau pantofi pe net

sa faci karaoke (chiar daca nu ai voce)

sa dansezi

sa cautzi poze amuzante

sa raspunzi la intrebari pe TPU

sa strivesti muste (nu cu mana, e o chestie numita"plici" sau ceva de genu)

sa te plimbi cu bicicleta sau cu rolele

sa suni la sonerii pe strada si apoi sa fugi (e foarte tare, crede-ma)

sa cauti povesti de groaza

sa te uiti la poze(si pe net si in albumul foto)

Cam atat. Have funwinking

| ChuckNorris2013 a răspuns:

Uita-te Doza de has laughing)))