| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac cind ma plictisesc? in afara de a citi sau a invata pentru ca asa ma plicti si mai tare

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Încearca sa -ti ajuti parintii la treburile gospodaresti sau fa o plimbare prin oras, unde te poti intanli cu prietenii si poti sta la o sueta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mai faci si treaba acasa sa vezi ce repede trece timpul...
Nu inteleg, cum sa te plictisesti cand citesti, iti dezvolti vocabularul, inveti lucruri noi, unele din ele iti vor fi de folos in viata.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Încearcă să faci ceva util sau ceva ce îţi place. Poţi asculta muzică, să te uiţi la un film, să te uiţi la tv, să faci curat, să faci mâncare, să ieşi la cumpărături, să te apuci să faci lucruri handmade (ca de exemplu să împleteşti brăţări) etc. SUnt nenumărate posibilităţi.

| sorin a răspuns:

Mai iesi si tu din casa, te mai duci prin oras mai umbli prin magazine.

| robyroby a răspuns:

Raspunzi la intrebarile de pe TPUwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Preferabil ar fi sa intri pe pc tongue sa intri pe ceva site-uri si te integreziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma ***