| BabyPink a întrebat:

Ce semnifică numele vostru real?
La mine, >Andreea-Războinică happy

38 răspunsuri:
| User a răspuns:

Paul = mic, umil.

| oky a răspuns:

Nu stiu si sincer nu ma intereseaza.

| MisterKat a răspuns:

Daniel - Cred ca inseamna ceva de genul "Cuvantul lui Dumnezeu"...

| someone_8322 a răspuns:

Bianca - alb parca laughing

| cretzufinish a răspuns:

Gabriela- de la nume de arhanghel Gavriil, nume ebraic ce semnifica "Dumnezeu este puterea mea"

| TipulVerde a răspuns:

Marius - de la Marte, zeul resboiului la romani happy

| Ionutzsa a răspuns:

IOANA [ebraica] Yochanan = Dumnezeu este milos
ROXANA [persana] = zori de zi :X

| Bishop a răspuns:

Protector al barbatilor/oamenilor si celalalt prenume, urmasul lui Hristos laughing

| Razvan a răspuns:

Numele meu inseamna simplitate.
Nu prea ma reprezintahee hee

| OnWeed a răspuns:

Daniel - in ebraica Daniyel care inseamna "Judecător este Dumnezeu", desi nu mi se pare prea importanta semnificatia numelui thinking

Răspuns utilizator avertizat
| BuLLetBtwin a răspuns:

Cristi>sinceritatea

| Zâmbărici a răspuns:

Elena-raza de soare

Izabela-->vine de la numele Elisabeta care in ebraica inseamna promisiunea lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maricel de la maria.mara care inseamna amaraciune.conform profetiei dreptul simeon ar fi profetit fecioarei maria ca; o sabie ii va stapunge inima.cred ca se referea la momentul cand fecioara maria si-a vazut baiatul rastignit pe cruce.

| adellina a răspuns:

Adelina-nobila love struck

| OanaG a răspuns:

Oana-nume evreiesc care inseamna "gratia favorita" straight facelaughing

| Helene a răspuns:

Elena-raza de soarelove strucklove struck
Nici nu ma regasesc, sunt mai de graba o fire dinamica si extrem de amuzantalove strucklove struck

| Nimic special a răspuns:

Auzi Elena raza de soare, deci va roglaughing

| BabyPink explică:

Aici găsiţi semnificaţia numelui :)
http://anti-plicti.blogspot.com/......umele.html

| madycoco a răspuns:

Madalina
Acest nume de fata este folosit in engleza si franceza. Este sursa expresiei ebraice insemnand "Persoana din Magdala."
Magdala a fost un oras pe malul marii Galilee si se presupune ca aici statea Mary din Magdala sau Maria Magdalena, cunoscuta din Sfanta Scriptura.
De aici l-a urmat ea pe Iisus din Nazareth

| Licurici_7465 a răspuns:

Diana [[ de la Artemis, zeita vanatorii si a lunii]]
kiss

| Aia cu cap mare a răspuns:

Albbig grin

| biank98 a răspuns:

Nu stiu dar al meu vine din italiana si inseamna alb (bianca-blanca)

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Alexandra - apărător a bărbaţilor/oamenilor

| Elena_1106 a răspuns:

Elena-raza de soare
Catalina-pur

| JeSa a răspuns:

Mihaela=ocrotiretonguebatting eyelashes

| Katalynutza99 a răspuns:

Catalina-Hecate zeita greaca a magiei acesta e primul nume al meu
cristiana-urmasul lui Hristos acestea sunt numele mele si semnificatia lor

| dana39668 a răspuns:

Alina-nobila.

| amc a răspuns:

Mariana-copil doritstraight face...

| Crs a răspuns:

Cristina - "urmasul lui Cristos"
Curios, caci nu cred ca dumnezeu straight face