| Swany a întrebat:

Ce semnificatie au visele? :-s

Răspuns Câştigător
| gabitza05 a răspuns:

Eu cred ca inca nu s-a aflat chiar adevarul despre vise...sunt inca niste mici enigme...big grin

13 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Visele sunt proiectii ale subconstientului.......nu poate nimeni sa garanteze ca ele sunt adevaratehappy

| BUBULINA a răspuns:

O prostie sa crezi in asa ceva...

| sorin a răspuns:

Eu nu cred in ele, ca se adeveresc sau chestii din astea.

| Swany explică:

Nici eu. dar sunt curioasa happy

| Swany explică:

Daca visezi ca ai cazut in apa, e semn ca te vei impaca cu cineva
la astea ma refeream :d

| mircea a răspuns:

Prin 1994, intamplator am cumparat o carte scrisa de Ion Tugui in care sunt interpretate visele. Am verificat concordanta dintre cele visate si interpretarile din carte si am constatat cu stupoare ca visele sunt cumva legate strans legate de ceea ce urmeaza sa ni se intample. Eu consider ca sunt avertizat si uneori ma pot feri de necazuri. Suntem conectati la o forma de bioenergie la a carei generare participam si noi oamenii? Eu cred ca da. S-ar putea ca visele, premonitiile, telepatia, telekinezia sa fie mai apropiate decat ne inchipuim noi.

| Chuck a răspuns:

Http://www.abcvise.net/ Despre vise.

| micky a răspuns:

Se spune ca visele se interpreteaza pe dos happy

| ioana_1851 a răspuns:

Visele sunt pur si simplu ce vrea inconstientul tau sa vezi.

| utilizatortpu a răspuns:

Visele sunt intrisec legate de câtă, să spunem pasiune, sau cât de important este pentru tine, o anumită activitate, indiferent de care, că e activitate fizică sau mentală. Cu alte cuvinte, implicarea a unei părţi cât mai mari a neuronilor, face ca aceştia să lucreze şi când dormi.Deocamdată cercetările în acest domeniu, nu sunt accesibile publicului larg.Pentru că ar da societatea umană peste cap. Închipuieţi un lucru banal. Că poţi acumula cunoştinţe mult mai bine, fără să mai mergi la şcoală! Ce impact ar avea asta?! Ai mai putea fi controlat, prin sistemul de învăţământ, prin diplome etc?! Normal că nu. Şi nu ar mai putea conducerea de partid şi de stat să împartă oamenii, în : noi turmă, ei şefi de turmă. Sper că ai realizat în mare de ce unele subiecte sunt banalizate, ca oamenii să nu realizeze puterea care se află în ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin intermediul viselor calatorim interdimensional. Da, sunt vise premonitorii care "te anunta"ca va avea loc un eveniment placut sau neplacut. Mi s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bubulina, te rog sa-mi explici stupidul ce mi l-ai acordat si de ce consideri tu ca e o prostie ceva ce mi s-a intamplat mie si in care cred.Mai citeste, mai documenteaza-te, inainte de a da un raspuns.Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca fiecare vis este o amintire sau o prezicere din viitor