| Anonimouse25163 a întrebat:

Ce sfaturi aveti pentru un stand-uper începator?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa asta daca intr-adevar ai o pasiune pentru standup, nu pentru ca e la moda si oricine o poate face mai nou.
Scrie glume originale, nu aborda subiecte precum: biserica, manelisti, picipoance, casnicii sau relatii nefericite, sex nefericit, autoironii, sunt si alte subiecte in lumea asta, astea sunt arhifolosite si s-a saturat cred ca toata lumea de ele.
Lucreaza-ti dictia, daca nu ai intonatie degeaba ai glume bune.
Nu citi glume de pe telefon ca un retardat.
Un stand-uper bun e un bun povestitor, mai intai de toate.

| EneCristian a răspuns:

Glume foarte bune amice asta e baza si incearca sa te relaxezi si improvizeaza din cand in cand nu e nevoie sa fi doar un povestitor dar in general lucreaza la material

| Ionut58282856 a răspuns:

Fara sfaturi daca ai un simt al umorului dezvoltat nici nu ai nevoie de scenariu