| daniela_bat a întrebat:

Ce stil muzical a domniat anii 90? Stil, adica "gen"...

Răspuns Câştigător
| adr1an0 a răspuns:

Domina pe-atunci disco si dance... Era muzica extraordinara... ce vremuri...

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din cate tin eu minte... era pop...

| aumih16 a răspuns:

Nu cred ca sa mai fi existat disco in anii 90 dance nici numai vorbesc adica da l-a inceput erau eurodance rave da astea la sfarsitul anilor 90 s-au stins si nimeni sau nici un artist nu a mai vrut sa faca asa ceva in schimb dominau genurile care erau o parte din ele din anii 70-80 classic rock hard rock pop hip-hop punk mai putin post-punk post-rock post-disco new wave black metal thrash metal speed metal etc nu prea mai erau la sfarsitul anilor 90 poate doar l-a inceputul anilor 90 atunci da pe urma multe au disparut cu exceptia genului synthpop care a mai ramas intr-adevar dar in rest nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Disco

| cojocaru_4678 a răspuns:

Disco dance