| RockLife99 a întrebat:

Ce stiti despre Illuminati?

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Deriva din masoni, dar sunt mult mai duri. Exista suficiente informatii pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca au existat, dar au disparut acum 200 ani, gasesti destule informatii despre ei pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca-i o prostie.

| neca a răspuns:

Am auzit cas politicieni corupti care conduc america din ''umbre'' sau ceva de genu

| Hevnoraak a răspuns:

Că au fost un grup de oameni care s-au gândit să educe lume prin artă, muzică, literatură etc.
Caută aşa mişcarea iluministă.

Acum sunt consideraţi ca o super organizaţie care domină şi controlează lumea.
Desigur asta e doar plăsmuirea unor oameni bolnavi după atenţie.
Dacă ar exista o orgnizaţie cu asemenea putere nu s-a s-ar lăsa explusă de nişte copii de pe youtube.

| Geass a răspuns:

Că numai oamenii idioţi pot crede în teoriile conspirative?

| luma a răspuns:

Ca sunt protejati de diavol si cred ca este fratele lui Dumnezeu. 50cent, Jazzy si Rihanna sunt putini dintre muzicieni care cred in asta.Multi au incercat sa'i omoare.Si mai era ceva cu triunghiul sau piramida era un simbol. Apare intr-un videoclip la Rihana.si intro melodie a lui Jazzy zice ceva de illuminatis dar pe fundal trebuie sa o asculti foarte mult.

| SiminaMia a răspuns:

Illuminati sunt un grup de oameni care sunt in general foarte bogati si sus pusi, si care se inchina la diavol si nu la Dumnezeu. Semnul lor este un ochi intr-un triunghi, dar nu este singurul semn pe care ei il folosesc. De multe ori ei ii ajuta pe unii artisti sa se lanseze si sa isi faca o cariera, in conditiile in care acestia promoveaza mai departe anumite teme, cum ar fi banii, vulgaritatea, si sunt de acord sa introduca semnele Illuminati in cantecele lor si in videoclipuri. Cei care s-au razvratit impotriva celor ce fac parte din Illuminati au fost coborati in ochii oamenilor prin anumite accidente false, si de cele mai multe ori omorati. Daca vrei sa aflii mai multe uita-te la "Industria muzicala demascata", acolo este foarte bine pusa problema happy.