| JustAKid_1316 a întrebat:

Ce sunt aia Illuminati?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Illuminati sunt,in opinia mea,cele mai mizerabile scursuri ce au trait vreodata pe fata Pamantului.O mana de evrei nenorociti,care se cred mari si tari, doar pentru ca slujesc pe Satana si din puterea lui, isi trag si ei seva puterii.Eu,unul zic ca ar trebui haituti-sunt cam unul si acelasi lucru cu masonii, iar masonii sunt cunoscuti de multa lume-, si spanzurati ca sa terminam odata cu nenorocitii asta.Pe scurt,sunt niste oculti,ultra-bogati,evrei(familiile Astor,Rotschild, Rockefeller), care folosesc liderii din ziua de astazi si majoritatea mediei precum niste marionete.Cam tot ce ne afecteza pe noi,in ziua de zi, direct sau indirect, e manevrat de ei.Au control total asupra politicii si economiei, deci conduc lumea.Pentru mai mult informatii,consulta informatiile despre Illuminati si alte organizatii oculte, asemanatoare lor, de pe blogul acesta: http://www.lovendal.net

Pace!

4 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Se considera (autoconsidera )iluminati acei oameni care au conceptii ezoterice mai elevate si care considera ca au gasit adevarul absolut ce conduce spre fericire si pace.Eu nu stiu daca chiar au gasit sau doar e o filozofie al lor, eu in schimb am gasit pe Dumnezeu care ma indruma zi de zi si care mereu m-a scos din momentele mele cele mai dificile si intunecate ale vietii mele atunci cind mi-am pus cu tot sufletul si toata inima increderea in El.

| ToKen a răspuns:

Sunt elita ce conduce lumea din umbra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Illuminati (pluralul din latinescul illuminatus, "ilumináții") este un nume care se referă la mai multe grupuri, atât istorice și moderne, atât reale cât și fictive.
Adam Weishaupt
Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt[1], care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt[2]. Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul misterului școlilor. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întegul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa

| Szakacs_Ralf_1999 a răspuns:

Sunt o organizatie satanica care deja conduc lumea prin mesaje subtile pentru a crea o noua ordine mondiala ei sunt bogati si destept si iau artisti precum rihana si altii le dAU BANI si lux in schimbu sufletului prin ritualuri satanice asa ei introduce tot felul de semen masonice prin videoclipuri si sa iti spun sincer si walt Disney face parte din illuminati happy