| BiiBiis a întrebat:

Ce stiti despre zodia "Gemeni"? Se lasa influentati repede?

Răspuns Câştigător
| Zodiac a răspuns:

E adevarata partea cu 2 fete...am un specimen(varamea) pe care experimentez multe.laughing
Cert e ca se lasa influentati doar atunci cand este ceva in avantajul lor sau au o slabiciune pentru persoana respectiva altfel sunt de neclintit...

Zodia Gemeni este cea mai comunicativa dintre toate zodiile.nu le plac persoanele lente.sunt cuceritori de profesie(indiferent de sex)...Gemenii si Sagetatorii erau considerati in antichitate gigolo sau dame de companie.winking

Peace

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.
Cunosc foarte bine persoane aflate in zodia gemeni. Sunt persoane care analizeaza fiecare situatie cu atentie insa niciodata nu ii va afecta asta personalitatea. De obicei gemenii sunt persoane serioase care stiu ce vor de la viata. Gemenii sunt greu de inteles la inceput dar cu timpul te obisnuiesti cu ei.
Au un suflet bun si sunt foarte sensibili dar totodata nu se lasa calcati in picioare si stiu sa isi impuna punctul de vedere. De cele mai multe ori plutesc pe barna echilibrului dar din cand in cand mai se duc prea mult spre o parte. Au de obicei trasaturi copilaresti desi au o gandire matura.

daniela
| daniela a răspuns:

Eu sunt un geamn 100%. Nu sunt inflentabila dar sunt foarte norocoasa, imi impun de cele mai multe ori parerile desi ascult si de opinia altora si daca o consider buna o respect, si sunt extrem de meticuloasa si seerioasa in tot ceea ce fac. Si ce pot sa-ti spun la fel sunt toti gemenii pe care-i cunosc si garant sunt foarte multi.

| DeNyyy a răspuns:

Zodia Gemeni
22 mai - 21 iunie

Caracteristica generala a zodiei Gemeni: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Gemeni: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Gemeni: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Gemeni
Planeta guvernatoare: Mercur
Planeta carierei profesionale: Neptun
Planeta dragostei: Jupiter
Planeta câstigurilor financiare: Luna
Planeta sanatatii si a muncii: Pluton
Planeta casei si a familiei: Mercur

Culorile zodiei Gemeni: albastru, galben
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Gemeni: agata, acvamarin
Metale caracteristice pentru zodia Gemeni: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Gemeni: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Gemeni: excelente capacitati de comunicare, agilitate mentala, capacitate de a învata rapid
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Gemeni: comunicarea
Defecte ale nativului din zodia Gemeni: superficialitate, bârfa, exprimare neglijenta cu care poate jigni, utilizarea cuvintelor pentru a dezinforma sau a induce în eroare

Relatii între zodia Gemeni si alte zodii
Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Balanta, Varsator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Fecioara, Sagetator, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Varsator
Personalitatea zodiei Gemeni

Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.

Daca interesele de moment sunt prea puternice, atunci nativul Gemeni se orienteaza dupa cum bate vântul. Un nativ din Gemeni fuge dupa doi iepuri si îsi schimba comportamentul în functie de starea de spirit. Din acest motiv, e nehotarât si instabil, nu e întotdeauna ordonat si statornic în viata. Defectele cele mai frecvente ale nativului din zodia Gemeni sunt agitatia, lipsa concentrarii si infidelitatea, motivate de temperamentul sanguin.

Sanatate : La nativul din zodia Gemeni, sunt sensibili nervii, bratele, mâinile, întregul aparat locomotor si organele respiratorii.

| Emeraude a răspuns:

Cu 2 fete? Hmmm, adica personalitate duala? Da, se poate spune si asa, niciodata nu poti stii la ce sa te astepti de la o persoana din aceasta zodie, acum rad, in secunda urmatoare pot plange sau daca par fericiti, exaltati, inauntrul lor pot fi "scorojiti" de tristete. Uneori e un atu, alteori poate fi un dezavantaj, cei din jur nu-si pot da seama de ce este in sufletul respectivei persoane, iar daca aceasta nici nu indrazneste sa marturiseasca ce are pe suflet, nu poate fi ajutat...

| just|breathe a răspuns:

Eu sunt gemeni si nu pot sa spun ca ma las atat de usor influientata.MAi degraba ma hotarasc foarte greu pana sa iau o decizie.Insa nu cred ca sunt "gemeni"din toate punctele de vedere.

| BiiBiis explică:

Dar este adevarat ca sunt cu doua fete?

| ÅñdRa a răspuns:

Buna
eu sunt gemeni...nu sunt deloc influentata...insa gemenii sunt destul de norocosi, sociabili si placuti de lume:X

| As_2479 a răspuns:

Caracteristica generala a zodiei Gemeni: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Gemeni: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Gemeni: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Gemeni

* Planeta guvernatoare: Mercur
* Planeta carierei profesionale: Neptun
* Planeta dragostei: Jupiter
* Planeta câstigurilor financiare: Luna
* Planeta sanatatii si a muncii: Pluton
* Planeta casei si a familiei: Mercur

Culorile zodiei Gemeni: albastru, galben
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Gemeni: agata, acvamarin
Metale caracteristice pentru zodia Gemeni: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Gemeni: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Gemeni: excelente capacitati de comunicare, agilitate mentala, capacitate de a învata rapid
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Gemeni: comunicarea
Defecte ale nativului din zodia Gemeni: superficialitate, bârfa, exprimare neglijenta cu care poate jigni, utilizarea cuvintelor pentru a dezinforma sau a induce în eroare

Relatii între zodia Gemeni si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Balanta, Varsator
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Fecioara, Sagetator, Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Fecioara
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Rac
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Sagetator
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Balanta
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Varsator

Personalitatea zodiei Gemeni

Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.

Daca interesele de moment sunt prea puternice, atunci nativul Gemeni se orienteaza dupa cum bate vântul. Un nativ din Gemeni fuge dupa doi iepuri si îsi schimba comportamentul în functie de starea de spirit. Din acest motiv, e nehotarât si instabil, nu e întotdeauna ordonat si statornic în viata. Defectele cele mai frecvente ale nativului din zodia Gemeni sunt agitatia, lipsa concentrarii si infidelitatea, motivate de temperamentul sanguin.

Sanatate : La nativul din zodia Gemeni, sunt sensibili nervii, bratele, mâinile, întregul aparat locomotor si organele respiratorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nativul din zodia Gemenilor este mobil, activ, adaptabil. Reuseste sa se descurce in aproape orice situatie.
Cel nascut in zodia Gemenilor are o excelenta capacitate de comunicare. De aceea, poate deveni un foarte bun orator. Reuseste intotdeauna sa se faca inteles, chiar daca nu este specialist in domeniul respectiv.
Dincolo de cerebralitatea pe care o afiseaza, nativul din zodia Gemenilor ascunde adesea un suflet sensibil. Are si o anumita doza de inconsecventa, care il poate impiedica sa duca lucrurile la bun sfârsit.
Barbatul Gemeni prefera femeile suple, cu aer copilaresc, spirituale. Partenera trebuie sa il stimuleze mental.
Barbatul Gemeni nu este genul pasional si adesea prefera relatiile de prietenie, chiar cu sexul opus. Ii place sa flirteze.

NU se lasa influentati de nimic. Nici macar de emotii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodia gemeni ii cea mai tare:X:X annie_coolgirl55 toti gemenii sa dea add:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori se intampla sa ne lasam influientati, dar cand ne revenim inflenta se risipeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt gemeni si este adv ca au doua fete deoarece zodia gemeni vr sa fie catodata in centrul atentiei si face intr-un fel sa aiba celelant incredere in tine, a si gemeni ataca pe ceilanti cu:mainile, picioarele si mai ales unghie si au punce sensibile:daca il gadili unde e puncul lui sensibil in lesini de ras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu repede, foarte repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti dreptate! Uneori eu ma port cu unii oameni frumos,sunt atent, dau impresie buna si cu altii ca sunt un tarann, intelegeti.Vaza cu gadilatul este foarte adevarata.Eu sunt agitat, trebuie sa-mi consum energia si chiar am doua fete!