| Cute Ss a întrebat:

Ce stiti despre zodia gemeni? Cum se comporta in general prietenii vostri in zodia asta?

19 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Fostul e gemeni. CE pot sa-ti zic despre el in mare asa : Nu prea stie ce vrea, se ia dupa bataia vantului cum bine scrie aici, trece cu usurinta de la o stare la alta, de la o decizie la alta si de la un sentiment la altul, destul de mincinosi, iar fideli ( concret n-am aflat ), dar intalniri au fost.
Deci trage singura concluziile...

Si luand in calcul ca eu is balanta ar fi trebuit sa ne potrivim perfect si nici vorba de asa ceva. Poate unul dintre cei mai nehotarati si relatia cea mai trasa de par din viata mea.

| JeSa a răspuns:

Stiu una si buna...tonguesi "aceea", ca-s foarte desteptihappy...

luciana
| luciana a răspuns:

Desi am nascut copii gemeni in zodia gemeni si eu sunt o mama ce sunt geamana dar mai precis la margine de zodii (21 mai zodia taur si geaman ) deci sunt jumatate taur si jumatate geamana, o zodie cum nu se poate mai buna; avem ca fiecare si defecte si toti le acceptam, dar suntem printre putinele zodii ce ne adaptam la orice schimbare de situatie cu mare usurinta, dar cand facem ceva, apoi e un lucru bine facut si creativ. Deci fiecare zodie are ceva bun si defineste persoana ce face parte din ea. Este minunat ca existam, ca ne regasim in zodia ce ne defineste caracterul, ca suntem aici pe TPU si ca scriem despre zodiile noastre, cu mare placere si demnitate. Va doresc la toti numai bine, Lucien.

| zorialbi a răspuns:

Se comporta in functie de caracterul si trasaturile fiecaruia, pentru ca fiecare om e unic (asa ne-a creat Dumnezeu), iar planetele nu au cum sa ne influenteze trasaturile si viata. Asta este o inventie si o capcana in care cad multi. Ori crezi in Dumnezeu si mergi la biserica ori crezi in horoscop, nu se poate sa le faci pe amandoua pentru ca se bat cap in cap.

http://www.ortodoxiatinerilor.ro/2009/02/horoscopul-in-ortodoxie/
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/2008/08/pacaleala-horoscopului/
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_horoscop.htm

| LoveMusic a răspuns:

Si eu sunt gemeni! Si stiu foarte bine cum sunt big grin Sunt energici, comunicativi, sociabili, sinceri, sensibili si ambitiosi.Au putere de convingere.Se descurca in orice situatie si se adapteaza usor.Este curios si vede partea plina a paharului.Se exprima usor.Este foarte creativ si de aceea cauta sa fie cat mai special, mai fascinant si NU extravagant.Intotdeauna cu zambetul pe buze, ei se simt in largul lor.Nu sunt timizi dar nici extraordinari de tupeisti.Isi iubesc prietenii/familia. O mare calitate a lor este faptul ca nu au nici un fel de înclinatie spre excese, ci dimpotriva. De asemenea au o mare perspicacitate, o imaginatie vie si un mare dar al discursului si al argumentarii.

Perioada: 21 mai - 20 iunie
Zi norocoasa: Miercuri
Numere norocoase: 2, 6 si 7
Planeta care guverneaza zodia Gemenilor: Mercur
Elementul caracteristic pentru zodia Gemenilor: Aer
Sper sa iti fi fost de folos! Succes!

| hamsterx a răspuns:

Eu sunt gemeni.nu as putea sa ma descriu singura foarte mult, decat pot spune ca am simtul umorului dezvoltat, imi plac noutatile, plimbarile, sa vorbesc mult despre orice si nu prea ma plictisesc niciodata! :* sper ca ti-ai facut asa o idee. pup

| Deny_8368 a răspuns:

Zodia Gemeni
22 mai - 21 iunie
Caracteristica generala a zodiei Gemeni: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Gemeni: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Gemeni: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Gemeni

Planeta guvernatoare: Mercur
Planeta carierei profesionale: Neptun
Planeta dragostei: Jupiter
Planeta câstigurilor financiare: Luna
Planeta sanatatii si a muncii: Pluton
Planeta casei si a familiei: Mercur
Culorile zodiei Gemeni: albastru, galben
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Gemeni: agata, acvamarin
Metale caracteristice pentru zodia Gemeni: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Gemeni: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Gemeni: excelente capacitati de comunicare, agilitate mentala, capacitate de a învata rapid
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Gemeni: comunicarea
Defecte ale nativului din zodia Gemeni: superficialitate, bârfa, exprimare neglijenta cu care poate jigni, utilizarea cuvintelor pentru a dezinforma sau a induce în eroare

Relatii între zodia Gemeni si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Balanta, Varsator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Fecioara, Sagetator, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Varsator
Personalitatea zodiei Gemeni
Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.

Daca interesele de moment sunt prea puternice, atunci nativul Gemeni se orienteaza dupa cum bate vântul. Un nativ din Gemeni fuge dupa doi iepuri si îsi schimba comportamentul în functie de starea de spirit. Din acest motiv, e nehotarât si instabil, nu e întotdeauna ordonat si statornic în viata. Defectele cele mai frecvente ale nativului din zodia Gemeni sunt agitatia, lipsa concentrarii si infidelitatea, motivate de temperamentul sanguin.

Sanatate : La nativul din zodia Gemeni, sunt sensibili nervii, bratele, mâinile, întregul aparat locomotor si organele respiratorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt gemeni.Pai ce sa-ti spun:suntem foarte, foarte curiosi si ne plac schimbarile. Trecem repede de la o stare la alta si ne enervam cu usurinta.Desi suntem mincinosi si infideli, suntem insa cele mai inteligente persoane, foarte creative si foarte ingenioase.Ne place sa socializam si suntem buni in a da sfaturi. Cam asta ar fi. happy

| gabriela2201 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este, pot sa adaug la partea cu mincinosi si infideli ca nu este intocmai corecta; nu facem asta din rautate,mai mult este ca un scut de protectie pentru ca ni se pare ca sunt unii care prea se baga in viata noastra cu anumite impuneri, si noua ne place libertatea mai mult decat orice. Suntem realisti, si ne adaptam la mediu, de asta mintim. laughing, in rest nu am cunoscut la alte zodii curiozitatea care ne caracterizeaza, si nici lupta apriga pentru dreptate ( evident, dreptatea noastra).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Danielle22 / nu sint de acord cu : "se orienteaza dupa cum bate vântul ". Exprimarea este gresita si este folosita doar de invidiosii care nu realizeaza nimic. Ne orientam si daca ceva apare mai interesant, logic, ne schimbam optiunea, parerea. Este normal sa fie asa deoarece un om normal isi vrea mai binele!
... un geaman!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu multe.fiindca eu si cu mine santem gemeni.santem doi.trebuie sa o contrazic pe bulina si sa spun ca eu sunt fidel.in rest vei vedea o multime de pareri, dovada ca oamenii sunt oameni, si nu constelatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.

Daca interesele de moment sunt prea puternice, atunci nativul Gemeni se orienteaza dupa cum bate vântul. Un nativ din Gemeni fuge dupa doi iepuri si îsi schimba comportamentul în functie de starea de spirit. Din acest motiv, e nehotarât si instabil, nu e întotdeauna ordonat si statornic în viata. Defectele cele mai frecvente ale nativului din zodia Gemeni sunt agitatia, lipsa concentrarii si infidelitatea, motivate de temperamentul sanguin.

Sanatate : La nativul din zodia Gemeni, sunt sensibili nervii, bratele, mâinile, întregul aparat locomotor si organele respiratorii. te pup kiss:Xhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma caracterizeazahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...sincera sa fiu am o prietena care este zodia gemeni. uneori este foarte de treaba si intelegatoare, mai nebunatica, dar are momente in care e nervoasa si are chef de bataie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt gemeni si o sa iti spun cum sunt eu intr-o prietenie. eu las fff mult de la mine si vreau ca si persoana respectiva sa arte ca ii pasa si sa lase de la ea.iert usor dar cand ma enervez pot spune lucruri ff jicnitoare dar nu reflecta adevarul...atunci cand incept sa vorbesc trebuie sa termin daca ma intrerupi ma enerve rau...si tin foarte mult la prieteni. P. S daca artai ca iti pasa de cel din zodia gemeni intr-o pritenie veti fi priteni pentru mult timp happy pup

Răspuns utilizator avertizat
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Draguti baiatul pe care-l plac e gemeni

| anku_4442 a răspuns:

Zodia gemeni, e complicata.de multe ori are mai multe fete.acum rade peste doua minute izbucneste in plans.de multe ori are impresia ca doar el are dreptate. ii place sa faca pe victima, a fie egoist, uracios, neiertator, infidel, mincinos.

| ruxy_4595 a răspuns:

Depinde de caracterul fiecaruia eu sunt gemeni tongue si ma mandresc si mai ales sunt fidela chiar foarte pot spunelaughing in rest sunt energica imi place suspansul aventura si mai ales imi place sa rad foarte mult asta e prima acum cealalta (gemeni=2pers\2caractere dif) sunt foarte sensibila cand ma supara ceva trec greu peste sunt naiva dar si f razbunatoare daca vad ca omu tot imi vrea rau trec la actiunelaughing cam astia sunt gemenii eu mai ales si altii care ii cunosc P. S sunt creativi si inteligentibig grin