| larya234 a întrebat:

Ce sunt alea speculatii? Ce inseamna se eviti speculatiile? am nevoie urgenta de ajutor puppy dog eyes Multumesc anticipat! -funda! kiss

Răspuns Câştigător
| Geo17 a răspuns:

Offf. ce oameni nici unu nu i-ati dar ce cauta, adica un raspuns ca lumea...
Speculatii=Gura lumii
Pe intelesul tuturor... fundita?!?

6 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Investitie cu grad de risc ridicat, cu scopul obtinerii de profit. De regula, investitorul mizeaza pe faptul ca pretul activului suport (ex. curs de schimb, actiune, etc) va evolua intr-o anumita directie intr-un interval scurt de timp.

Sursa: http://www.conso.ro/glosar/speculatie/323/1

Celelalte sesnsuri poti sa le vezi aici: http://speculatie.vocabular.ro/wordSearch.php?view=views/wordSearch. xsl&PHPSESSID=0a8d24aa3ef502a88235a6dae3d97695

| Chillcs a răspuns:

Speculatie= Studiu, cercetare abstractă, considerație pur teoretică asupra unei probleme.
Adica trebuie sa faci si sa spui lucrurilor pe intelesul tuturor. Sa nu lasi loc de comentarii in actiunile tale.

| Shottas a răspuns:

DOH! prin a starni speculatii intre persoanele din jurul tau se mai poate intelege si faptul ca acele persoane te suspecteaza de ceva si au banuieli despre tine deoarece nu au un lucru cert. Iar pentru a le evita fi sincera cu acele persoane sau. mintele bine si frumosrolling on the floor

| alexutsssa a răspuns:

Paii speculatii adica doar banuiesti ceva dar nu esti sigur ca e adevarat! sper ca te'am ajutat:*

| katalen a răspuns:

SPECULÁŢIE s. 1. speculă. (~ cu valori economice.) 2. afacere, (fam.) bişniţă, gheşeft, (fam. fig.) învârteală. (Face tot felul de ~ii.)

| Ghitza_4560 a răspuns:

Autocad