| mia_8736 a întrebat:

Ce sunt cartile pentru voi?

Răspuns Câştigător
| *LiGht* a răspuns:

Cartile imi sunt prietenii adevarati, care ma ajuta sa gasesc raspunsurile da diferite intrebari, dar totodata ma ajuta sa trec peste toate barielele viatii.Ma formeaza ca personalitate, ca personaj si nu in ultimul rind ca om.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pierdere de timp si dauna oculara, daca citesti mult obosesc ochii si pierzi vizibilitatea cu timpul de aceea sunt persoane cu ochelari de la atat citit.

| zdrangoi a răspuns:

Carti de joc sau pentru citit?

| MenInShadow a răspuns:

Niste prieteni foarte buni, care ne duc intr-o alta lumea, de vis, si ne ajuta sa uitam de cateva necazuri din iadul in care traimwinking

| BoOoMbOnik a răspuns:

Un prieten adevarat care nu te tradeaza niciodata. Funda? Mersi

| mona a răspuns:

Sincer? niste hartii

| 4Life a răspuns:

Cititul pentru mine e ca si cum te-ai juca ascunsa prin tufe=plictisitor!

| Beyk a răspuns:

Cărți!

| Wizard33x a răspuns:

Un orizont infinit de cunoastere

| TorenT a răspuns:

Arta. Ce este arta? Un mod de a comunica, primii si simtii sentimente

| VampDiaries a răspuns:

Pentru mine cartile sunt o prostie. Nu pot sa le suport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ferestre-n ziduri.

| Bogdan20 a răspuns:

O nimica toata...e o prostie

| Loreana99 a răspuns:

Cartile sunt cheile ce deschid usile perimate ale trecutului nostru, sunt oglinzile ce imi relfecta personalitatea mea care doresc sa o ascunt de lumea levantina, sunt modelele idealizatoare ce imi dezvolta personalitatea cu o empirie neperimabila.

| CrinaIurcu a răspuns:

Cartea, pentru mine, mereu a insemnat imaginatie, stiinta, cunoastere. Cartea m-a adus pe cele mai inalte culmi ale imaginatiei, aveam mereu impresia, ca in momentul in care citesc o noua carte, eram mai plutitor, si asa si era, cartea ma ducea pe cele mai inalte vise si culmi, tot ea, la final, ma readucea cu piciarele pe pamant.
Abecedarul, prima carte pe care am parcurs-o cu doamna invatatoare, a fost cea care m-a invatat sa scriu si sa citesc, urmand, ca pana mai tarziu, cartea sa reprezinte evolutia mea spre ceea ce sunt acum. Daca nu era cartea, in spiritul ei simplu pe dinafara, dar esential pe dinauntru, nu mai eram unde sunt acum, nu mai aveam imaginatia pe care o am acum, nu mai eram om.